Notowania

czechy
17.03.2010 19:40

Czeska policja rozbiła gang fałszerzy paszportów

Była to jedna z największych tego typu grup w Europie. Sfałszowała setki dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JaguarJulie/CC/Flickr)

Czeska policja poinformowała, że rozbiła międzynarodowy gang, który fałszował czeskie paszporty i dostarczał je nielegalnym imigrantom, a także prawdopodobnie przestępcom.

Dyrektor policyjnego Oddziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Robert Szlachta powiedział, że grupa składała się z co najmniej czterech osób i sfałszowała setki dokumentów, co czyni ją jednym z największych tego typu gangów w Europie. Policja trafiła na ślad fałszerzy w marcu 2009 roku.

Z kolei rzecznik policji Pavel Hantak podał, że pod koniec lutego w Czechach aresztowano 41-letniego Albańczyka i 61-letnią Czeszkę, którzy usłyszeli już zarzuty. W związku ze sprawą zatrzymano również Rumuna i Brytyjczyka.

Posługujących się sfałszowanymi paszportami imigrantów zatrzymano w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii.

Zatrzymany w Czechach Albańczyk najprawdopodobniej dostarczał podrobione dokumenty również przebywającym w Niemczech Irańczykom, którzy następnie chcieli przedostać się z nimi do Kanady.

Rzecznik czeskiej policji powiedział również, że współpracuje ona obecnie z władzami Austrii, Francji, Grecji i Szwajcarii.

Za sfałszowany paszport trzeba było zapłacić równowartość od 25 do 55 tys. koron (od około 3800 do 8400 złotych). Według śledczych paszporty były bardzo dobrze podrobione i trudno je było odróżnić od oryginału.
* Napad na bank w centrum Pragi
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej
* Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail!

Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz