Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Częstochowa: 19 par zgłosiło się do miejskiego programu in vitro

0
Podziel się:

19 par z Częstochowy zgłosiło się w tym roku do miejskiego programu
leczenia niepłodności metodą in vitro, dofinansowanie z budżetu miasta dostało 15 z nich -
poinformował we wtorek częstochowski urząd miasta. Dotąd w ramach programu urodziło się troje
dzieci.

bEszHmVx

19 par z Częstochowy zgłosiło się w tym roku do miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro, dofinansowanie z budżetu miasta dostało 15 z nich - poinformował we wtorek częstochowski urząd miasta. Dotąd w ramach programu urodziło się troje dzieci.

W tym roku dofinansowaniem mogło zostać objętych maksymalnie 50 par, gdyż na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przewidziano w budżecie Częstochowy 150 tys. zł. Każdej parze - tak jak w ubiegłym roku - przysługiwała możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 3 tys. zł.

Nabór wniosków ruszył w kwietniu i zakończył się z końcem września. "W tym okresie o dofinansowanie zwróciło się 19 par z Częstochowy, z czego 15 z nich zakwalifikowało się do programu. Pozostałe odpadły z różnych przyczyn" - powiedział PAP rzecznik częstochowskiego urzędu Włodzimierz Tutaj.

bEszHmVz

Rzecznik dodał, że wnioski były rozpatrywane na bieżąco, a pary przystępowały do programu w zależności od terminu składanych wniosków.

"Wiemy już, że w ramach tegorocznego programu dwie procedury zapłodnienia in vitro przebiegły pozytywnie. Mamy dwie ciąże, w tym jedną bliźniaczą" - powiedział PAP Tutaj.

W ubiegłym roku, do udziału w programie zakwalifikowano 12 spośród ponad 30 par. Urodziło się troje dzieci - dwie dziewczynki i chłopiec.

Program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2012-2014" ruszył pod koniec ubiegłego roku. Udział w nim mogą wziąć małżeństwa - mieszkańcy Częstochowy - które wyczerpały wcześniej inne możliwości leczenia. Jednym z kryteriów jest wiek kobiety, tj. 20-37 lat według rocznika urodzenia.(PAP)

bEszHmVF

ktp/ abr/

bEszHmWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)