Notowania

wiadomości
06.02.2013 17:58

Częstochowa: Szkolne ośrodki kariery dla gimnazjalistów i licealistów

Ok. 260 tys. zł przeznaczy Częstochowa na uruchomienie przy gimnazjach i liceach ogólnokształcących sześciu Szkolnych Ośrodków Kariery - poinformował w środę Urząd Miasta w Częstochowie. Specjaliści będą doradzać uczniom co wybrać: zawód czy studia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ok. 260 tys. zł przeznaczy Częstochowa na uruchomienie przy gimnazjach i liceach ogólnokształcących sześciu Szkolnych Ośrodków Kariery - poinformował w środę Urząd Miasta w Częstochowie. Specjaliści będą doradzać uczniom co wybrać: zawód czy studia. *

Szkolne Ośrodki Kariery ruszą w marcu tego roku. "Chcemy wesprzeć uczniów w podjęciu ważnej dla nich decyzji, uświadomić im, że nie powinni kierować się wyłącznie modą np. na szkolnictwo zawodowe, bądź wybierać swoją przyszłość pod wpływem decyzji kolegów, tylko zaplanować własną ścieżkę kariery" - powiedziała PAP w środę Renata Michalik-Patrzykont z wydziału edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie

W ośrodku uczeń otrzyma fachowe wsparcie oraz informacje niezbędne do podjęcia decyzji. "Dowie się na przykład, które z zawodów są najpopularniejsze na rynku pracy, oraz jakie jest zapotrzebowania na fachowców w wybranych branżach" - dodała Michalik-Patrzykont.

Szkolne Ośrodki Kariery powstaną przy szkołach, które przygotują najciekawsze pomysły. Zgłoszenia można składać do 28 lutego. Urząd Miasta zapewni m.in. sprzęt komputerowy, materiały biurowe i dydaktyczne, zatrudni animatora. Dodatkowo ośrodki dostaną po 2,5 tys. zł na semestr np. na wizyty w uczelniach, spotkania z przedsiębiorcami.

Urząd Miasta szacuje, że z fachową poradą ośrodki trafią do ok. 1,5 tys. uczniów.(PAP)

ktp/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz