Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Częstochowa: W niedzielę - koncert na 30-lecie grania Muńka Staszczyka

0
Podziel się:

Kilkunastu wykonawców - wśród nich Stanisław Soyka, Kasia Kowalska i
Robert Gawliński - zaśpiewa w niedzielę wieczorem w Częstochowie piosenki zespołu T.Love. Koncertem
"Częstochowa gra Muńka" uhonorują 30-lecie występów lidera grupy Muńka Staszczyka.

Kilkunastu wykonawców - wśród nich Stanisław Soyka, Kasia Kowalska i Robert Gawliński - zaśpiewa w niedzielę wieczorem w Częstochowie piosenki zespołu T.Love. Koncertem "Częstochowa gra Muńka" uhonorują 30-lecie występów lidera grupy Muńka Staszczyka.

Na Placu Biegańskiego w ścisłym centrum miasta wystąpią także m.in. Marek Piekarczyk z zespołu TSA, Adam Nowak z Raz Dwa Trzy, Krzysztof "Grabaż" Grabowski ze Strachów na Lachy, Tytus z Acid Drinkers, Tomasz "Oley" Olejnik z Proletaryatu, Martyna Jakubowicz, Janusz "Yanina" Iwański, Wojtek "Broda" Turbiarz z grupy Habakuk, Jacek Pałucha oraz Piotr Machalica.

Artystom akompaniować będzie złożona z częstochowskich muzyków Orkiestra "Na Bruku". Przewodził jej będzie były gitarzysta zespołu Habakuk i pomysłodawca niedzielnej imprezy Krzysztof Niedźwiedzki.

Koncert współorganizują wydział kultury, promocji i sportu urzędu miasta oraz Częstochowska Organizacja Turystyczna. Jak podkreślali w medialnych zapowiedziach imprezy częstochowscy samorządowcy, "dzięki talentowi w opisywaniu rzeczywistości, szczerości oraz konsekwencji Muniek stał się ikoną popkultury i jednym z najpopularniejszych wokalistów w kraju".

Staszczyk zadebiutował na scenie w rodzinnej Częstochowie w 1982 r. Podczas studniówki w tamtejszym IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się wtedy pierwszy oficjalny koncert stworzonego przez uczniów szkoły zespołu Teenage Love Alternative. W składzie, prócz Muńka, grał wówczas m.in. obecny dyrektor IV LO Dariusz Zając.

W następnym roku zespół wygrał festiwal "Malrock" w Malborku i szybko zaczął zyskiwać popularność - zwłaszcza w środowiskach punkrockowych. W 1984 r. wystąpił na festiwalu w Jarocinie i - zmieniając nazwę w 1987 - r. istniał do 1989 r., do czasu wyjazdu lidera do pracy w Wielkiej Brytanii. W 1990 r., po powrocie, Staszczyk reaktywował grupę w nowym składzie.

Na rynku można znaleźć kilka płyt T.Love Alternative, w tym dwie pierwsze nieoficjalne: "Nasz Bubelon" i "Chamy idą". Pierwszym oficjalnym premierowym albumem zespołu było "Wychowanie" z 1989 r.

W 1990 r. na rynku pojawiła się pierwsza płyta T.Love "Pocisk miłości" - z jednym z największych przebojów grupy pt. "Warszawa". Kolejne wydawnictwa grupy to: "King", "I Love You", "Prymityw", "Al Capone", "Chłopaki nie płaczą", "BesT.Love", "Antyidol", "Model 01", "T.Live", "I Hate Rock'n'Roll" i "Love, Love, Love - The Very BesT.Love".

Jesienią tego roku ma się ukazać nowy album T.Love pt. "Old is Gold" - z premierowymi piosenkami napisanymi w ciągu ostatnich czterech lat.

Sześć dotychczasowych albumów T.Love zyskało status złotej płyty; jeden - "BesT.Love"- okrył się platyną. W 2007 r. wydana została oficjalna biografia zespołu pt. "Potrzebuję Wczoraj" autorstwa Magdaleny Patryas i Pawła Dunina-Wąsowicza. W kwietniu ub. roku do księgarń trafił "Muniek" - wywiad-rzeka ze Staszczykiem przeprowadzony przez Grzegorza Brzozowicza.(PAP)

mtb/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)