Notowania

wiadomości
12.12.2011 12:46

Częstochowa wprowadza elektroniczny nabór do przedszkoli

Częstochowa wprowadza elektroniczny nabór do miejskich przedszkoli. Zadaniem systemu, który ruszy na początku 2012 roku będzie monitorowanie i weryfikacja rzeczywistego zainteresowania opieką przedszkolną w mieście.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Częstochowa wprowadza elektroniczny nabór do miejskich przedszkoli. Zadaniem systemu, który ruszy na początku 2012 roku będzie monitorowanie i weryfikacja rzeczywistego zainteresowania opieką przedszkolną w mieście. *

Częstochowa podobnie jak większość miast w kraju od lat boryka się z trudnościami w prawidłowej ocenie zainteresowania przez mieszkańców liczbą miejsc w przedszkolach. Jedną z najczęstszych przyczyn są działania rodziców, którzy próbując zwiększyć szanse swoich dzieci na miejsce w przedszkolu, często zapisują je jednocześnie do kilku placówek naraz.

"Rodzice blokują sobie nawzajem miejsca, a my często dopiero w czerwcu jesteśmy w stanie ocenić sytuację w przedszkolach" - powiedział PAP naczelnik wydziału edukacji Ryszard Stefaniak z Urzędu Miasta w Częstochowie.

Zdaniem Stefaniaka, elektroniczny nabór do przedszkoli zmusi rodziców do wskazania przedszkola, które preferują na pierwszym miejscu, a jeśli zabraknie w nim miejsca, system wybierze alternatywne przedszkole na podstawie sporządzonej przez rodziców listy tzw. wyboru. "Dzięki temu znacznie wcześniej będziemy mieli ogląd na rzeczywiste zapotrzebowanie" - dodał naczelnik.

Elektroniczny nabór do przedszkoli ruszy w lutym. Rodzice otrzymają swoje hasła i po zalogowaniu się do systemu będą mogli wybierać spośród 39 placówek w mieście. W systemie znajdą także pełną ofertę każdej z nich, m.in. na temat zajęć językowych.

W częstochowskich przedszkolach miejskich znajduje się obecnie 5,5 tys. miejsc. Do przedszkoli niepublicznych uczęszcza tysiąc dzieci. "Zapotrzebowanie na miejsca jest zróżnicowane w zależności od analizowanej dzielnicy. W niektórych z nich liczba dzieci maleje, w innych wzrasta. Najwięcej dzieci jest w dzielnicach, w których osiedlają się młodzi ludzie. Dlatego liczymy, że elektroniczny system naboru pomoże nam określić rzeczywiste zainteresowanie opieką przedszkolną w mieście" - dodał naczelnik. (PAP)

ktp/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz