Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Częstochowa wyłoni lokalnych patriotów

0
Podziel się:

Wyróżnienie organizacji i osób zasłużonych dla Częstochowy i jej
mieszkańców - to cel pierwszej edycji konkursu "Lokalny Patriota" organizowanego przez
częstochowskie stowarzyszenie Lokalni.

Wyróżnienie organizacji i osób zasłużonych dla Częstochowy i jej mieszkańców - to cel pierwszej edycji konkursu "Lokalny Patriota" organizowanego przez częstochowskie stowarzyszenie Lokalni.

"Chcemy promować nowoczesny patriotyzm lokalny. To w jakim mieście żyjemy, zależy nie tylko od polityków ale także, a może przede wszystkim od samych mieszkańców. Będziemy wyróżniać tych, którzy dla częstochowian robią ważne i potrzebne rzeczy" - poinformował członek stowarzyszenia Lokalni, Piotr Strach.

Prezes stowarzyszenia Lokalni Marcin Maranda powiedział PAP, że osób i organizacji działających na rzecz miasta często się nie dostrzega, a jest ich bardzo wiele. "To dotyczy także przedsiębiorców, którzy np. inwestują w kluby sportowe i w młodzież. Konkurs ma także zmotywować do działań innych mieszkańców miasta. Chcemy pokazać im dobre wzorce, pokazać, że można coś zrobić" - tłumaczył.

Lokalnych patriotów w kategoriach: osoba, organizacja, wydarzenie wybierze kapituła. Własnego lokalnego patriotę wskażą internauci.

Kandydatury do konkursu mogą składać organizacje, rady dzielnic lub pięcioosobowe grupy mieszkańców. Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.lokalni.org. Zgłoszenia można przesyłać pocztą elektroniczną do 15 maja na adres poczta@lokalni.org.

Lokalni patrioci Częstochowy zostaną uhonorowani podczas gali 8 czerwca. (PAP)

ktp/ son/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)