Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dąbkowska-Cichocka rezygnuje z członkostwa w klubie PiS

0
Podziel się:

Lena Dąbkowska-Cichocka zrezygnowała z członkostwa w klubie parlamentarnym
Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka powiedziała PAP, że decyzja i sposób wykluczenia z partii
Elżbiety Jakubiak są dla niej niezrozumiałe i niesprawiedliwe.

Lena Dąbkowska-Cichocka zrezygnowała z członkostwa w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka powiedziała PAP, że decyzja i sposób wykluczenia z partii Elżbiety Jakubiak są dla niej niezrozumiałe i niesprawiedliwe.

Dąbkowska-Cichocka nie należała do partii PiS. Jest wśród założycieli stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza", powołanego m.in. przez wykluczone z PiS E.Jakubiak i Joannę Kluzik-Rostkowską, a także Pawła Poncyljusza, Adama Bielana i Michała Kamińskiego, którzy sami w sobotę zrezygnowali z członkostwa w partii.

Dąbkowska-Cichocka rezygnację z członkostwa w klubie PiS przekazała w poniedziałek szefowi klubu PiS Mariuszowi Błaszczakowi. Jak powiedziała, poinformowała o swojej decyzji także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, któremu podziękowała za współpracę.

We wtorek kolejni posłowie PiS podjąć mają decyzję o opuszczeniu partii - wynika z informacji PAP uzyskanych od osób związanych z kierownictwem stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza".

Wśród posłów, którzy mogą we wtorek opuścić PiS, rozmówcy PAP ze stowarzyszenia wymieniają m.in. Adama Gawędę i Zbysława Owczarskiego.

Gawęda i Owczarski poinformowali w poniedziałek PAP, że we wtorek ogłoszą czy opuszczają PiS, czy pozostają w partii. We wtorek rozpoczyna się posiedzenie Sejmu.

"Jutro będę w Sejmie, ogłoszę decyzję. Podjąłem ją już w duchu" - powiedział PAP Owczarski. Z kolei Gawęda zapowiedział, że "jutro w godzinach popołudniowych podejmie decyzję". "Analizuję sytuację. Prowadzę rozmowy w tej sprawie" - dodał.

"Nie byłem przygotowany, że tak poważne decyzje w pierwszej kadencji będę musiał podejmować. Muszę je jednak podjąć" - podkreślił Gawęda.

Elżbieta Jakubiak, pytana przez PAP, czy w środę w Sejmie powstanie nowy klub parlamentarny na bazie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" - by klub powstał musi liczyć minimum 15 osób - odpowiedziała: "Nie chcę zdradzać planów politycznych. Wiem, że są wielkie oczekiwania. Chcemy zrealizować własny scenariusz. Będziemy działać tak, jak podpowiada nam doświadczenie polityczne".

Posłanka poinformowała, że pod deklaracją, umieszczoną na stronie internetowej stowarzyszenia podpisało się - jak dotąd - ponad 3,5 tys. osób.

Jakubiak zarzuciła kierownictwu PiS złą strategię w kampanii samorządowej, co - jej zdaniem - przełożyło się na wynik, który nazwała "dojmującą porażką". "To była zła strategia. Odpowiada za nią Komitet Polityczny PiS" - powiedziała Jakubiak.

PiS rozważa z kolei wniosek o to, by eurodeputowany Michał Kamiński przestał pełnić funkcję szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim (w jej skład, oprócz PiS, wchodzi m.in. brytyjska Partia Konserwatywna) - wynika z informacji PAP z kierownictwa partii.

"To jest do zadecydowania przez członków grupy, na razie się nic nie zmienia. Może być taki wniosek, na razie go nie ma" - powiedział w poniedziałek PAP szef reprezentacji PiS w PE europoseł Ryszard Legutko. (PAP)

tgo/ hgt/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)