Notowania

dialog
08.12.2008 18:31

Dalajlama do młodych: niech XXI w. będzie stuleciem pokoju, miłości i dialogu

Jesteście pokoleniem XXI w., który będzie należał do was - powiedział Dalajlama w poniedziałek na spotkaniu ze społecznością akademicką UJ. Jak mówił, trzeba sprawić, by XXI w. był stuleciem pokoju, miłości i dialogu. Droga do tego celu wiedzie poprzez wewnętrzną przemianę człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jesteście pokoleniem XXI w., który będzie należał do was - powiedział Dalajlama w poniedziałek na spotkaniu ze społecznością akademicką UJ. Jak mówił, trzeba sprawić, by XXI w. był stuleciem pokoju, miłości i dialogu. Droga do tego celu wiedzie poprzez wewnętrzną przemianę człowieka. *

"My, starsi, jesteśmy pokoleniem XX wieku, który już odszedł. Pomyślcie o cierpieniach, jakich doznała Polska, jak wielu zginęło ludzi. Dwudzieste stulecie było wiekiem rozlewu krwi i przemocy" - podkreślił duchowy przywódca Tybetańczyków.

"Trzeba sprawić, by XXI wiek był stuleciem pokoju, miłości i dialogu. Aby to rzeczywiście osiągnąć, potrzebujemy przede wszystkim pokoju wewnętrznego i wewnętrznego rozbrojenia, bo tylko one mogą być przyczyną trwałego zewnętrznego pokoju. Musimy nauczyć się rozwiązywać nasze konflikty bez uciekania się do stosowania przemocy" - przekonywał XIV Dalajlama zgromadzonych w Auditorium Maximum UJ. (PAP)

Tagi: dialog, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz