Notowania

dalajlama
20.02.2010 09:30

Dalajlama: Władze chińskiej partii powinny ustąpić

Ostre słowa przywódcy Tybetańczyków podczas wizyty w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tybetański przywódca duchowy dalajlama, który przebywa z wizytą w USA, zaapelował do najwyższych władz Komunistycznej Partii Chin o ustąpienie, twierdząc, że nie cieszą się poparciem ludności.

Podczas ceremonii wręczenia dalajlamie nagrody amerykańskiego Narodowego Funduszu Wspierania Demokracji (National Endowment for Democracy) powiedział: - _ Nadszedł czas, by Partia Komunistyczna z wdziękiem odeszła _.

- _ Dzisiejsza Komunistyczna Partia Chin (KPCh) jest w istocie partią komunistyczną bez ideologii komunistycznej _ - podkreślił podczas ceremonii w bibliotece Kongresu, dodając, że nie ma ona poparcia mieszkańców i jest skorumpowana.

Jak zaznaczył, KPCh nie dba o marksizm i dąży do kapitalizmu. Oni tylko _ robią pieniądze, robią pieniądze, robią pieniądze _ - oświadczył.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotkał się w czwartek z dalajlamą. Według dalajlamy rozmowa dotyczyła pokoju na świecie, rozwiązywaniu światowych konfliktów, harmonii religijnej i wartościach humanitarnych. Biały Dom wydał po spotkaniu komunikat, w którym pisze, że prezydent wezwał do bezpośredniego dialogu między Chinami a Tybetem. Oświadczono też, że prezydent zgodził się z dalajlamą co do znaczenia współpracy między USA a Chinami.

Tagi: dalajlama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz