Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dania: Opozycja prowadzi w sondażach przedwyborczych

0
Podziel się

Sondaże opublikowane na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Danii
wykazują przewagę lewicowej opozycji nad centroprawicową koalicją premiera Larsa Lokke Rasmussena
- podała w czwartek agencja Associated Press.

bEiLEeiJ

Sondaże opublikowane na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Danii wykazują przewagę lewicowej opozycji nad centroprawicową koalicją premiera Larsa Lokke Rasmussena - podała w czwartek agencja Associated Press.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Voxmeter, lewicowy blok na czele z Partią Socjaldemokratyczną (SD) ma szanse zdobyć w wyborach 15 września 94 miejsca w 179-osobowym parlamencie, a będąca u władzy Duńska Partia Liberalna (V) i jej koalicjanci - 81 miejsc.

Według innego sondażu - ośrodka Ramboell - opozycyjny blok ma przewagę dziewięciu miejsc w parlamencie. Z kolei zdaniem centrum badawczego Megafon, różnica ta wynosi siedem mandatów.

bEiLEeiL

W ankietach, przeprowadzonych w tym tygodniu na grupach liczących około 1000 respondentów, nie brano pod uwagę czterech miejsc, przeznaczonych dla posiadających częściową autonomię terytoriów Grenlandii i Wysp Owczych. Margines błędu wynosi od 2,5 do 3 punktów procentowych.

Jeśli lewica wygra przyszłotygodniowe wybory, to będzie to oznaczało koniec 10-letnich rządów centroprawicy w Danii - pisze AP. (PAP)

jhp/ ap/

9741657

bEiLEejm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)