Notowania

atak
03.01.2010 20:43

Dania: Sprawca ataku na autora karykatur był już aresztowany w Kenii

Somalijczyk, który zaatakował duńskiego autora karykatur Mahometa, Kurta Westergaarda, był już wcześniej aresztowany w Kenii - podały w niedzielę duńskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz

Somalijczyk, który zaatakował duńskiego autora karykatur Mahometa, Kurta Westergaarda, był już wcześniej aresztowany w Kenii - podały w niedzielę duńskie media.

Dziennik "Politiken" poinformował, że 28-letniego Somalijczyka zatrzymano w Kenii we wrześniu za domniemany udział w "spisku terrorystycznym" przeciwko amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton. Aresztowanego zwolniono z powodu niewystarczających dowodów. Ambasador duński w Kenii Bo Jensen zdementował doniesienia dziennika, mówiąc, że Somalijczyka, który ma prawo stałego pobytu w Danii, aresztowano wówczas w Kenii za to, że nie miał kompletu dokumentów podróżnych.

Hillary Clinton przebywała w Kenii w ramach 11-dniowej podróży po Afryce w sierpniu ubiegłego roku.

W sobotę szef duńskiej agencji wywiadowczej (PET) Jakob Scharf powiedział, że napastnik był podejrzany o powiązania z ugrupowaniem terrorystycznym al-Szabab w Afryce wschodniej i był śledzony przez duńską agencję. Nie wspomniał jednak ani o Kenii, ani o domniemanym ataku na Clinton.

Somalijczyk, który w mieście Aaarhus usiłował zabić autora karykatur Mahometa, został oskarżony w sobotę o próbę podwójnego zabójstwa: rysownika Kurta Westergaarda i policjanta, który chciał zatrzymać i postrzelił napastnika uzbrojonego w siekierę i nóż.(PAP)

mmp/ mc/

5406569 5407667 arch.

Tagi: atak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz