Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Daniel Barenboim opuści La Scalę dwa lata wcześniej niż zapowiadano

0
Podziel się

Wybitny dyrygent i pianista Daniel Barenboim dwa lata wcześniej niż wynika z
jego kontraktu opuści stanowisko dyrektora muzycznego mediolańskiego teatru La Scala. Będzie nim do
końca 2014 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano do 2016 roku.

bErhvwmt

Wybitny dyrygent i pianista Daniel Barenboim dwa lata wcześniej niż wynika z jego kontraktu opuści stanowisko dyrektora muzycznego mediolańskiego teatru La Scala. Będzie nim do końca 2014 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano do 2016 roku.

O decyzji Barenboima poinformował dyrektor generalny słynnego teatru Francuz Stephane Lissner, podkreślając, że należało się jej spodziewać.

"Barenboim postawił sprawę jasno, ma inne projekty, jak na przykład Western Divan Orchestra, który realizuje w Berlinie" - wyjaśnił Lissner.

bErhvwmv

Wtorkowa włoska prasa zauważa, że Daniel Barenboim opuści La Scalę wkrótce po Lissnerze, którego kadencja - naznaczona również przez konflikty ze związkowcami na tle płac i administrowania placówką, strajki artystów i odwołane spektakle - kończy się we wrześniu przyszłego roku.

Nowym dyrektorem generalnym mediolańskiej sceny zostanie Alexander Pereira. Kto będzie następcą słynnego dyrygenta na stanowisku dyrektora muzycznego - nie wiadomo.

Urodzony w 1942 roku w Argentynie Barenboim, którego rodzina pochodzi z Rosji, został muzycznym szefem La Scali w 2011 roku. Wcześniej przez pięć lat pełnił tamstworzoną specjalnie dla niego rolę Maestro.

Jego kontrakt w Mediolanie przewiduje, że w teatrze tym pracuje przez 15 tygodni w roku, dzieląc czas między koncerty i tournee na całym świecie.

bErhvwmB

Daniel Barenboim ma obywatelstwo Izraela i Argentyny oraz honorowe - Hiszpanii i Autonomii Palestyńskiej. Znany jest z zaangażowania na rzecz pojednania izraelsko-palestyńskiego i pomocy dla Autonomii.(PAP)

sw/ ro/

bErhvwmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)