Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dariusz Młotkiewicz sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta

0
Podziel się

#
dochodzą szersze informacje na temat Młotkiewicza
#

bEhqkAfF

# dochodzą szersze informacje na temat Młotkiewicza #

02.08. Warszawa (PAP) - Dotychczasowy wiceszef Kancelarii Sejmu Dariusz Młotkiewicz został mianowany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta - poinformowano w poniedziałek na internetowej stronie prezydenckiej kancelarii.

Młotkiewicz został powołany 1 sierpnia przez marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę, który pełni obowiązki prezydenta.

bEhqkAfH

To trzecia nominacja w Kancelarii Prezydenta po wyborach prezydenckich. Wcześniej Jacek Michałowski został szefem kancelarii, a Jaromir Sokołowski - ministrem odpowiadającym za sprawy zagraniczne.

Młotkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

Nowy minister prezydenckiej kancelarii powiedział PAP, że w administracji publicznej pracuje od 19 lat, a rozpoczynał w rządzie Jana Olszewskiego jako asystent szefa Centralnego Urzędu Planowania Jerzego Eysymontta. Współpracował także m.in. z Jerzy Kropiwnickim, który w rządzie Jerzego Buzka był kierownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych i później ministrem rozwoju regionalnego i budownictwa.

Od lipca 2007 roku Młotkiewicz był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od dwóch lat był wiceszefem Kancelarii Sejmu.

bEhqkAfN

Pytany o zakres swoich kompetencji w Kancelarii Prezydenta, Młotkiewicz powiedział, że ostateczny podział obowiązków nastąpi później. Jednak - jak zaznaczył - ma spełniać rolę dyrektora generalnego prezydenckiej kancelarii, odpowiedzialnego m.in. za logistykę i finanse. (PAP)

ajg/ ura/ mag/

bEhqkAgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)