Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acta
04.02.2012 11:00

Debata o umowie ACTA z udziałem premiera

Donald Tusk odpowie na pytania ekspertów, twórców i internautów w poniedziałek

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Zapowiedziana przez premiera otwarta debata o umowie ACTA rozpocznie się w poniedziałek o godz. 14 w Sali Kolumnowej KPRM - poinformowało CIR. Kancelaria premiera będzie ją transmitować na żywo, a obywatele będą mogli zadawać pytania on-line.

-_ Szef rządu będzie rozmawiał z ekspertami, przedstawicielami społeczeństwa informacyjnego i twórcami. Przedstawiciele rządu będą odpowiadać na pytania zadawane przez obywateli on-line _ - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

W debacie mają wziąć udział m.in. blogerzy, dziennikarze, prawnicy, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele uczelni, środowisk zrzeszających twórców, branży internetowej oraz organizacji pozarządowych i administracji publicznej.

Otwarte spotkanie w sprawie ACTA premier Donald Tusk zapowiedział w piątek na konferencji prasowej. Szef rządu poinformował na niej, że podjął definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA co najmniej do końca roku.

Oświadczył, że konsultacje w sprawie ACTA nie były pełne, bo środowiska internautów nie były właściwie reprezentowane, a konsultowano się głównie z organizacjami związanymi z nadawcami i twórcami.

Do udziału w poniedziałkowym spotkaniu premier zaprosił wszystkich zainteresowanych. Zapowiedział, że podczas spotkania będzie analizowane m.in. polskie prawo autorskie.

O ratyfikacji ACTA czytaj w Money.pl
Tusk: ACTA nie musi być ratyfikowana Premier zapowiada szczegółowe konsultacje oraz drobiazgowe podejście do dokumentu międzynarodowego.
Nie ma odwrotu od ACTA. "Sami nie wiemy, co podpisujemy" Polska nie może sobie pozwolić na niepodpisanie umowy - ocenia Michał Boni.
"Wycofanie Polski z ACTA jest wątpliwe" Grupiński: _ Będziemy działać według efektu tych postanowień _. Jego zdaniem obecne ataki to efekt... gapiostwa internautów.
Tagi: acta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz