Notowania

wiadomości
20.07.2012 13:34

Decyzja prezydenta ws. odwołania Sawickiego - w przyszłym tygodniu

# doch. wypowiedź szefowej prezydenckiego biura prasowego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# doch. wypowiedź szefowej prezydenckiego biura prasowego #

20.07. Warszawa (PAP) - Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. wniosku o odwołanie Marka Sawickiego ze stanowiska ministra rolnictwa zapadnie w przyszłym tygodniu - powiedziała w piątek PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Premier Donald Tusk, który przyjął dymisję Sawickiego, w czwartek przesłał wniosek w tej sprawie do prezydenta. Poinformowało o tym PAP w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

Tusk w środę zapowiedział przyjęcie dymisji Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa i nie wykluczył, że osobiście będzie nadzorował resort. Wyjaśnił, że zanim powoła nowego szefa resortu, chce wcześniej otrzymać od koalicjanta scenariusz uzdrowienia sytuacji w agencjach działających w sektorze rolnictwa.

PSL uważa jednak, że nowy minister rolnictwa powinien zostać powołany jak najszybciej, bo trzeba podejmować pilne decyzje dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Środowa dymisja Sawickiego to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa, w tym w spółce Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego).

Do siedziby Elewarr wkroczyli już agenci CBA. Biuro sprawdzi sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką. (PAP)

hgt/ laz/ mrr/ son/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz