Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Delegacja rządowa w drodze z Moskwy do Smoleńska i Katynia

0
Podziel się:

Uczci tam ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. i weźmie udział w uroczystościach rocznicowych na Cmentarzu Katyńskim.

Delegacji przewodniczy szef KPRM Jacek Cichock
Delegacji przewodniczy szef KPRM Jacek Cichock (STANISLAW KOWALCZUK/</br>East News)
bFfEAXsl

Delegacja rządowa, licząca około 35 osób, po wylądowaniu samolotu w Moskwie jest w drodze na uroczystości do Smoleńska i Katynia. Uczci tam ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. i weźmie udział w uroczystościach rocznicowych na Cmentarzu Katyńskim.

Delegacji przewodniczy szef KPRM Jacek Cichocki, któremu towarzyszą m.in. minister obrony Tomasz Siemoniak oraz reprezentujący prezydenta szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej. Sejm reprezentuje wicemarszałek Cezary Grabarczyk.

W pielgrzymce bierze udział ok. 35 osób, w tym krewni ofiar zbrodni katyńskiej. Dwugodzinny przelot samolotem z Warszawy do Moskwy odbył się bez zakłóceń. Po wylądowaniu delegacja w kolumnie samochodowej udała się na uroczystości do Smoleńska, skąd następnie wyruszy do Katynia i z powrotem do Moskwy. W Warszawie delegacja ma być w środę po godz. 22.

bFfEAXsn

Podczas uroczystości w Smoleńsku, która rozpocznie się po godz. 8 czasu polskiego i przebiegnie w honorowej asyście żołnierzy Wojska Polskiego, zaplanowano złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i modlitwę ekumeniczną. Punktualnie o godz. 8.41 odegrany zostanie sygnał "Śpij Kolego".

W Katyniu odbędzie się msza św., złożenie wieńców, zapalenie zniczy i wpis do księgi pamiątkowej w muzeum znajdującym się na terenie katyńskiego memoriału.

Na uroczystościach w Smoleńsku i Katyniu obecny będzie również szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch, wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław Rakoczy (wbrew wcześniejszym zapowiedziom szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz odwołał wizytę), reprezentant ministerstwa kultury - sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Krzysztof Kunert oraz ambasador Polski w Rosji Wojciech Zajączkowski.

Władze Rosji ma reprezentować gubernator Obwodu Smoleńskiego Aleksiej Ostrowski. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Pasażerowie, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej, zmierzali na uroczystości w Lesie Katyńskim.

bFfEAXst
Czytaj więcej w Money.pl
Ten zespół zakończy spór smoleński? Tusk podpisuje dokument Eksperci mają wyjaśnić, na czym polega _ cała ta smoleńska kampania kłamstw i bzdur _. Co na to Jarosław Kaczyński?
Polscy eksperci znów zabadają brzozę Biegli pod nadzorem prokuratora wojskowego pracują w Rosji od połowy lutego.
Prokuratorzy w Smoleńsku. Decydujące badanie Biegli dokonają powtórnych pomiarów i oględzin pnia brzozy. Chodzi o dokładne ustalenie wysokości, na której skrzydło Tupolewa uderzyło w drzewo.
bFfEAXsO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)