Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Do 16 listopada można głosować na Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

0
Podziel się:

Do 16 listopada można głosować na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne
Roku. O tytuł ten ubiegają się stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne prowadzące m.in. kręgielnie,
kawiarnię, hostel, oferujące usługi remontowe lub pielęgnacyjne.

*Do 16 listopada można głosować na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. O tytuł ten ubiegają się stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne prowadzące m.in. kręgielnie, kawiarnię, hostel, oferujące usługi remontowe lub pielęgnacyjne. *

Organizatorem konkursu jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE), organizacja pozarządowa założona w 1990 r. przez osoby związane w okresie PRL ze środowiskiem opozycyjnym, m.in. przez Jacka Kuronia.

Celem konkursu jest promowanie i wspieranie przedsiębiorstw łączących działalność biznesową z celem społecznym, m.in. spółdzielni socjalnych i organizacji pozarządowych, które zatrudniają osoby długotrwale bezrobotne czy niepełnosprawne. Finaliści to przedsiębiorstwa mogące z powodzeniem konkurować i współpracować z klasycznym biznesem, oferujące wysokiej jakości produkty i usługi z wielu branż. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent Bronisław Komorowski.

Uroczystość wręczenia nagród w II edycji konkursu odbędzie się 16 listopada. Do tego dnia internauci mogą wziąć udział w głosowaniu publiczności, oddając głos na swojego faworyta przez stronę www.konkurs-es.pl. Na stronie znajdują się zdjęcia i opisy finalistów, które pomogą dokonać wyboru. Wśród uczestników głosowania zostanie rozlosowana nagroda - gra planszowa "Bizn[es]. Zagraj w ekonomię społeczną".

W tym roku wyłoniono 10 finalistów w dwóch kategoriach konkursowych. W kategorii "Przedsiębiorstwo społeczne roku" o tytuł najlepszego ubiegają się m.in. Spółdzielnia Socjalna "Alexis" założona przez pięć osób bezrobotnych z Łomży, zajmująca się produkcją i sprzedażą wyrobów tekstylnych, głównie pościeli oraz artykułów dekoracyjnych z wysokiej klasy tkanin, a także Spółdzielnia Socjalna "Kreatywni" - pierwsza założona wyłącznie przez osoby z niepełnosprawnością, oferująca przede wszystkim usługi opiekuńcze nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi, usługi księgowo-kadrowe, sprzątanie.

Głosować można także na Spółdzielnię Socjalną "Patron" z Jeleniej Góry, założoną z myślą o stworzeniu miejsc pracy dla osób bezdomnych mieszkających w schronisku dla mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta, świadczącą usługi remontowo-budowlane, porządkowe i sprzątające, zajmującą się także dożywianiem, na zlecenie władz lokalnych, osób najuboższych z kilku dzielnic Jeleniej Góry.

W konkursie startuje również m.in. Spółdzielnia Socjalna "Warszawa" założona przez grupę młodych bezrobotnych związanych ze środowiskami anarchistycznymi i feministycznymi, która prowadzi w centrum stolicy hostel Emma oparty na zasadach sprawiedliwego handlu, zrównoważonego rozwoju i ekologii.

W kategorii "Pomysł na Rozwój" o tytuł najlepszego przedsiębiorstwa ubiega się m.in. Spółdzielnia Socjalna "Rybka" założona przez osoby niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne, prowadząca śląską, stylową kawiarnię "U Rybki" w Katowicach.

Głosować można również na Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski prowadzące zakład aktywności zawodowej oferujący usługi sportowo-rekreacyjne (kręgielnia, sala do zajęć aerobik i fitness, boisko wielofunkcyjne, kort do squasha, bilard, dart, piłkarzyki, kawiarnia) świadczone w ramach kręgielni "Mango", gdzie Zatrudnienie znalazło 25 osób zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności.(PAP)

akw/ bno/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)