Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Do 25 listopada akredytacje na przesłuchania kandydatów do RN

0
Podziel się:

Do 25 listopada trwa akredytacja dziennikarzy zainteresowanych
obserwowaniem rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na członków rad nadzorczych TVP i Polskiego
Radia. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zastrzega, że przesłuchań nie będzie można rejestrować.

Do 25 listopada trwa akredytacja dziennikarzy zainteresowanych obserwowaniem rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na członków rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zastrzega, że przesłuchań nie będzie można rejestrować.

Do rad nadzorczych radia i telewizji napłynęło 101 kandydatur (46 osób do Polskiego Radia i 55 do TVP). Wszystkich, zgodnie ze znowelizowaną Ustawą o radiofonii i telewizji zgłosiły uczelnie akademickie. Ile osób ostatecznie stanie do rozmów kwalifikacyjnych, okaże się po zakończeniu weryfikacji zgłoszeń pod względem formalnym (kompletność dokumentów, spełnianie wymogów, określonych w ogłoszeniu konkursowym itp.)

Pełną listę nazwisk osób, które odpadły, jak i tych, które przeszły do następnego etapu KRRiT ogłosi w poniedziałek.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 1-2 grudnia i 6, 7, 8 grudnia. Dziennikarze, którzy chcą je obserwować, muszą do 25 listopada złożyć wniosek o akredytację drogą elektroniczną na adres twardowska@krrit.gov.pl

We wniosku należy podać imię i nazwisko, nazwę i adres redakcji, stanowisko oraz dane kontaktowe. Szczegółowe informacje o akredytacji dostępne są na stronie internetowej KRRiT.

"Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, po otrzymaniu niżej wymienionych danych, wyślemy e-mail potwierdzający przyznanie akredytacji" - zastrzega KRRiT.

Krajowa Rada informuje także, że "nie będzie możliwości rejestracji rozmów kwalifikacyjnych za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk".

Spośród zgłoszonych przez uczelnie akademickie kandydatów w konkursie do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia KRRiT ma wyłonić po pięciu kandydatów "posiadających kompetencje w dziedzinie prawa, finansów, kultury oraz mediów". W sumie rady będą liczyć siedmiu członków - do każdej z nich po jednym kandydacie wskażą dodatkowo ministrowie: kultury oraz skarbu. Mniej liczne, pięcioosobowe będą rady nadzorcze w regionalnych spółkach publicznego radia. Czterech członków wyłoni w konkursie KRRiT, po jednym wskaże minister skarbu "w porozumieniu z ministrem kultury".

Jednocześnie do końca listopada uczelnie akademickie mogą nadsyłać kandydatury do rad nadzorczych regionalnych spółek Polskiego Radia. (PAP)

js/ malk/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)