Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do 30 wzrosła liczba zabitych w kopalni na Syberii

0
Podziel się:

Pod ziemią wciąż znajduje się około 60 górników.

Do 30 wzrosła liczba zabitych w kopalni na Syberii
(PAP/EPA)

Co najmniej do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotnich wybuchów metanu w kopalni Raspadskaja w obwodzie kemerowskim na Syberii. Pod ziemią wciąż znajduje się około 60 górników.

Poinformował o tym rosyjski minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu. Minister znajduje się na miejscu wypadku i kieruje zespołem ponad 500 ratowników.

Liczba ofiar wzrosła z 12 w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy znaleziono więcej ciał.

Ekipom ratunkowym udało się dotrzeć do tych części kopalni, w których doszło do wybuchów. Wysoki poziom metanu spowodował, że wzrosło zagrożenie dalszych eksplozji, co uniemożliwiało akcję ratunkową.

Wiele ofiar śmiertelnych to właśnie ratownicy, którzy weszli do kopalni po pierwszej eksplozji. Drugi, mocniejszy wybuch zniszczył główny szyb wentylacyjny. Według ministra Szojgu, akcja ratunkowa została wznowiona, a system wentylacyjny, uszkodzony przez eksplozje, został naprawiony.

W korytarzu, gdzie doszło do pierwszego wybuchu, pracowało 20 górników. W całej kopalni pod ziemią przebywało w sumie 356 osób.

Kopalnia Raspadskaja w mieście Mieżdurieczeńsk została otwarta w 1973 roku. Jej dzienne wydobycie szacuje się na około 8 mln ton węgla.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)