Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do końca maja utrudnienia na autostradzie A4 w Gliwicach

0
Podziel się

Od poniedziałku do końca maja utrudniony będzie przejazd autostradą A4 w
okolicach węzła "Sośnica" w Gliwicach, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. W tym czasie
prowadzone będą prace wykończeniowe na oddanym już do użytku węźle.

bEhvQBFN

Od poniedziałku do końca maja utrudniony będzie przejazd autostradą A4 w okolicach węzła "Sośnica" w Gliwicach, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. W tym czasie prowadzone będą prace wykończeniowe na oddanym już do użytku węźle.

Jak poinformowała Dorota Marzyńska z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć zarówno zasadniczych jezdni autostrady, jak i związanych z nią tzw. dróg zbiorczych.

Cały ruch w kierunku Opola i Wrocławia będzie odbywać się jezdnią wzdłuż autostrady A4, z zachowaniem dwóch pasów ruchu. Natomiast ruch w kierunku Katowic i Krakowa będzie prowadzony zasadniczą jezdnią autostrady, ale tylko jednym pasem ruchu. Następnie ruch będzie przekierowany na przeciwległą jezdnię.

bEhvQBFP

"Przejazd przez łącznice na węźle pozostaje bez zmian, obsługiwane będą wszystkie dotychczasowe relacje" - powiedziała Marzyńska; oznacza to, że nie będzie przeszkód, aby na węźle "Sośnica" wjechać na autostradę lub zjechać z niej w dowolnym kierunku.

W czasie, gdy ruch będzie utrudniony, ekipy drogowców wykonają ostatnie prace na węźle, m.in. założą liny na jednym z mostów i rozbiorą tymczasową infrastrukturę, stworzoną dla potrzeb budowy. Obiekty zostaną pomalowane, uzupełnione będzie też oznakowanie węzła.

Węzeł "Sośnica" to największy węzeł autostradowy w kraju. Przetną się tam dwie autostrady - istniejąca A4 oraz będąca na Śląsku w trakcie budowy A1, a także droga krajowa nr 44. Na razie gotowy jest jeden śląski odcinek autostrady A1, łączący węzeł "Sośnica" z oddaloną o ok. 15 km miejscowością Bełk.

Takie połączenie autostrady A1 z autostradą A4 umożliwiło częściowe uruchomienie w grudniu ubiegłego roku przebudowanego węzła "Sośnica", którego budowa trwała od połowy 2008 r. i kosztowała ponad 850 mln zł.

bEhvQBFV

Łącząca północ z południem Polski autostrada A1 w woj. śląskim będzie miała w sumie 166,8 km, z czego 92,2 km jest realizowane w systemie tradycyjnym, a 74,6 km w systemie koncesyjnym. Całość ma być gotowa w 2012 r. Do tego czasu przejazd autostradą będzie bezpłatny.(PAP)

mab/ je/ jbr/

bEhvQBGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)