Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Do północy zapisy na akcje GPW dla inwestorów indywidualnych

0
Podziel się:

Inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje Giełdy Papierów
Wartościowych do północy w środę. W czwartek zakończy się budowa księgi popytu na walory spółki
wśród inwestorów instytucjonalnych.

Inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje Giełdy Papierów Wartościowych do północy w środę. W czwartek zakończy się budowa księgi popytu na walory spółki wśród inwestorów instytucjonalnych.

W ofercie GPW pula akcji dla inwestorów indywidualnych ma wynieść 30 proc. z ok. 64 proc. sprzedawanych walorów. Pozostałe akcje trafią do inwestorów instytucjonalnych.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje GPW od 18 października w biurach maklerskich na terenie całej Polski. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub przez internet. Każdy chętny może złożyć tylko jeden zapis na minimum 10 akcji i nie więcej niż 100.

Cena maksymalna akcji w ofercie GPW wynosi 43 zł. Chętni na pakiet 100 akcji muszą przygotować 4 tys. 300 zł. Cena sprzedaży zostanie ustalona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych. Jeżeli okaże się, że cena dla inwestorów indywidualnych będzie niższa od maksymalnej, nadwyżka zostanie im zwrócona na konta.

W czwartek o godz. 13 zakończy się budowa księgi popytu na akcje GPW wśród inwestorów instytucjonalnych. Do tego czasu inwestorzy mogą składać deklaracje zainteresowania walorami spółki.

Według prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego, zainteresowanie ofertą akcji warszawskiej giełdy ze strony inwestorów instytucjonalnych jest na "ponadprzeciętnie wysokim poziomie".

Debiut giełdowy spółki planowany jest 9 listopada. Przydział akcji ma nastąpić do 4 listopada. Do inwestorów ma trafić ogółem 26 mln 786 tys. 530 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Skarb Państwa chce zachować kontrolę strategiczną w spółce. W rękach SP pozostanie 35 proc. walorów. (PAP)

dol/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)