Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dodatkowe pieniądze na zabezpieczenie Dolnego Śląska przed powodzią

0
Podziel się

Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował we wtorek o przeznaczeniu
dodatkowych 450 tys. zł na poprawę systemu zabezpieczeń Dolnego Śląska przed powodzią.

bEhOYwUl

Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował we wtorek o przeznaczeniu dodatkowych 450 tys. zł na poprawę systemu zabezpieczeń Dolnego Śląska przed powodzią.

Jak poinformowała PAP we wtorek Bożena Ślabska z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląski Zakład Melioracji i Urządzeń Wodnych otrzyma 350 tys. zł dotacji z budżetu woj. dolnośląskiego.

"Zostaną one przeznaczona na zakup worków, folii i innych materiałów, które są potrzebne do walki z wodnym żywiołem. Środki te trafią do wojewódzkich magazynów przeciwpowodziowych. Zakład melioracji będzie mógł też przeznaczyć środki z dotacji na zakup paliwa do służbowych samochodów. Pozwoli to na bieżąco monitorować sytuację powodziową na Dolnym Śląsku" - mówiła Ślabska.

bEhOYwUn

Natomiast 100 tys. zł zarząd woj. dolnośląskiego przeznaczył na opracowanie danych przestrzennych, służących zobrazowaniu zagrożenia, jakie może spowodować podniesiony stan wód na terenie Dolnego Śląska. "Pilotaż tego systemu działa już od tygodnia. Marszałek Marek Łapiński oddał go do dyspozycji Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego" - poinformowała Ślabska.

Dodała, że mapy cyfrowe obrazują zasięg potencjalnej powodzi w sytuacji przerwania obwałowań. W przyszłości prace mają toczyć się przy wykorzystaniu tegorocznych doświadczeń.

Tym samym zarząd województwa zdecydował o rozpoczęciu prac nad projektem pod roboczą nazwą "System Wsparcia dla Zobrazowania Sytuacji Bieżącej Dolnego Śląska". Według Ślabskiej projekt będzie systematycznie udoskonalany, a jego sukces w dużej mierze zależy od współpracy z odpowiednimi służbami, inspekcjami, strażami, a przede wszystkim z jednostkami samorządu terytorialnego całego regionu.

Województwo Dolnośląskie w 2009 r. i w perspektywie roku 2010 przeznaczyło w sumie środki w wysokości ok. 73 mln zł na poprawę bezpieczeństwa w regionie. (PAP)

bEhOYwUt

umw/ je/ bk/

bEhOYwUO
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)