Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dodatkowe środki na inwestycje wśród sukcesów zarządu woj. lubuskiego w 2011

0
Podziel się:

Pozyskanie dodatkowo 55 mln euro na inwestycje z Krajowej
Rezerwy Wykonania, modernizacja dróg, rozwój lotniska i prace nad budową sieci szerokopasmowego
internetu w woj. lubuskim to sukcesy, jakimi zarząd województwa pochwalił się po roku pracy.

Pozyskanie dodatkowo 55 mln euro na inwestycje z Krajowej Rezerwy Wykonania, modernizacja dróg, rozwój lotniska i prace nad budową sieci szerokopasmowego internetu w woj. lubuskim to sukcesy, jakimi zarząd województwa pochwalił się po roku pracy.

Rok działalności podsumowano w poniedziałek w Zielonej Górze.

Do sukcesów zarząd województwa zaliczył m.in. pozyskanie dodatkowo 55 mln euro na inwestycje z Krajowej Rezerwy Wykonania, budowę na 35 hektarach Winnicy Lubuskiej w gminie Zabór, gdzie przeprowadzono już badania gruntów, budowę Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie.

"Budujemy największą winnicę w Polsce i jesteśmy już bardzo zaawansowani, jeżeli chodzi o prace. Bardzo ważny jest dla nas także Park Naukowo-Technologiczny. Ten park to szansa, potencjał, który będzie wykorzystany w nowym okresie programowania unijnego" - powiedziała w poniedziałek marszałek województwa Elżbieta Polak.

Wśród sukcesów wymieniła także rozwój lotniska w Babimoście, z którego przez ostatnie pięć miesięcy skorzystało 5,5 tysięcy pasażerów, Dni Województwa Lubuskiego, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca w Łagowie, a także uruchomienie nowej strony internetowej www.lubuskie.pl, którą dziennie odwiedza ok. 7 tys. osób.

Cele, jakie stawia sobie zarząd, to zakończenie prac nad strategią Rozwoju Polski Zachodniej, którą tworzą województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, opolskie oraz dolnośląskie, a także rozwój sieci szerokopasmowej w całym regionie.

"Bardzo ważne jest to, żeby nasz region był nie tylko konkurencyjny, ale także innowacyjny. Celem numer jeden jest oczywiście rozwój gospodarczy oparty na wiedzy, ale do tego oprócz infrastruktury drogowej i gospodarczej potrzebna jest także infrastruktura informatyczna" - dodała marszałek.

Na budowę szerokopasmowego internetu województwo lubuskie ma 152 mln zł, z czego ok. 52 mln zł z Unii Europejskiej.

Z okazji podsumowania roku pracy zarządu poniedziałek był dniem otwartym urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Mieszkańcy mogli się dowiedzieć, jak pozyskiwać fundusze unijne, spróbować regionalnych wypieków i wędlin, nauczyć się jak m.in. wykonywać sztuczne oddychanie. Urząd odwiedziło blisko pół tysiąca osób. (PAP)

mrd/ son/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)