Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatkowe zajęcia z matematyki dla świętokrzyskich uczniów

0
Podziel się:

Politechnika Świętokrzyska zorganizuje dodatkowe zajęcia z matematyki dla
uczniów 45 techników i liceów w regionie. We wtorek rusza realizacja dwóch projektów
dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej - poinformował prof. Stanisław Adamczak, rektor
uczelni.

bECfBQth

Politechnika Świętokrzyska zorganizuje dodatkowe zajęcia z matematyki dla uczniów 45 techników i liceów w regionie. We wtorek rusza realizacja dwóch projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej - poinformował prof. Stanisław Adamczak, rektor uczelni.

W ramach projektu "W drodze do kariery z Politechniką Świętokrzyską - szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych", młodzież z 30 liceów ogólnokształcących z regionu - w tym czterech kieleckich - skorzysta z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie trzymając także wsparcie ze strony psychologa i trenera zawodowego. Najlepsi wezmą udział w obozie naukowych zorganizowanym przez kielecką politechnikę.

Natomiast do udziału w projekcie "Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską - szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych" wytypowano po jednym technikum z każdego z 13 świętokrzyskich powiatów i dwa technika kieleckie.

bECfBQtj

Oprócz zajęć wyrównawczych z matematyki przeprowadzonych przez nauczycieli szkół i wykładowców akademickich, zostaną zorganizowane dla młodzieży warsztaty popularno- naukowe. Zaplanowano także: spotkania z doradcą zawodowym, zajęcia z psychologiem przysposabiające do efektywnego uczenia się i kursy informatyczne. Szkoły otrzymają podręczniki i projektor multimedialny.

Celem projektów jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży regionu świętokrzyskiego i wzmacnianie w nich kompetencji umożliwiających studiowanie kierunków technicznych. W sumie projektami będzie objętych ok. 3 tys. uczniów. "Liczymy także, że dzięki realizacji projektów, będziemy promować studia na naszej uczelni, aby coraz więcej absolwentów szkół średnich z regionu podejmowało studia w Kielcach" - powiedział prof. Adamczak.

Przedsięwzięcia o wartości ok. 2 mln zł zostały dofinansowane ze środków unijnych, w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Pierwsze będzie realizowane przez dwa lata, drugie przez rok.

Politechnika Świętokrzyska realizuje projekty wspólnie z Kuratorium Oświaty w Kielcach, przy wsparciu Konwentu Starostów Województwa Świętokrzyskiego. (PAP)

bECfBQtp

ban/ abe/

bECfBQtK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)