Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nike
09.10.2009 16:53

Dodruk tomiku nagrodzonego Nike - w przyszłym tygodniu

W poniedziałek, dzień po przyznaniu Eugeniuszowi Tkaczyszynowi-Dyckiemu nagrody literackiej Nike, sprzedały się w księgarniach wszystkie dostępne jeszcze egzemplarze "Piosenki o zależnościach i uzależnieniach". Kolejny dodruk książki trafi do sklepów 13 października - zapowiedziało w piątek Biuro Literackie, wydawca nagrodzonego tomiku wierszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W poniedziałek, dzień po przyznaniu Eugeniuszowi Tkaczyszynowi-Dyckiemu nagrody literackiej Nike, sprzedały się w księgarniach wszystkie dostępne jeszcze egzemplarze "Piosenki o zależnościach i uzależnieniach". Kolejny dodruk książki trafi do sklepów 13 października - zapowiedziało w piątek Biuro Literackie, wydawca nagrodzonego tomiku wierszy. *

To już drugi dodruk tej książki na przestrzeni niecałego roku. "Piosenka o zależnościach i uzależnieniach" po raz pierwszy ukazała się rok temu, a pierwszy dodruk miał miejsce w czerwcu tego roku, po tym jak autor odebrał za ten tomik Nagrodę Literacką Gdynia. Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki zdobył gdyńską nagrodę także w jej poprzedniej edycji, w 2006 roku, za tomik "Dzieje rodzin polskich" opublikowany również przez Biuro Literackie.

Biuro Literackie, niewielkie wrocławskie wydawnictwo specjalizujące się w polskiej poezji współczesnej, zdominowało w tym roku nominacje do najważniejszych nagród literackich. Poza zwycięską "Piosenką o zależnościach i uzależnieniach" do Nike nominowane były inne tomiki tego wydawcy: "Antypody" Sławomira Elsnera, "Inne tempo" Jacka Gutorowa, "Baw się" Romana Honeta.

O literacką nagrodę Gdynia poza książką Tkaczyszyna-Dyckiego walczyło "Inne tempo" Jacka Gutorowa. Natomiast wśród nominowanych do nagrody Silesius znalazły się opublikowane przez Biuro Literackie tomiki "Baw się" Romana Honeta, "Gubione" Krystyny Miłobędzkiej, "Trap" Marcina Sendeckiego, "Wszystko" Bogdana Zadury oraz "Antypody" Sławomira Elsnera. Tegoroczną laureatką Silesiusa została Krystyna Miłobędzka.

W sumie co czwarta książka nominowana w tym roku do nagród Nike, Gdynia i Silesius ukazała się nakładem Biura Literackiego. Co więcej, laureatami wszystkich tych nagród zostały książki tego wydawnictwa.(PAP)

aszw/ hes/ jbr/

Tagi: nike, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz