Notowania

wiadomości
30.08.2011 17:37

Dolnośląskie: 17 zarejestrowanych kandydatów do Senatu

Siedemnastu kandydatów do Senatu zarejestrowała we wtorek do godz. 17 dolnośląska delegatura Państwowej Komisji Wyborczej. Na Dolnym Śląsku do zdobycia jest osiem mandatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Siedemnastu kandydatów do Senatu zarejestrowała we wtorek do godz. 17 dolnośląska delegatura Państwowej Komisji Wyborczej. Na Dolnym Śląsku do zdobycia jest osiem mandatów.

W okręgu nr 6 (podwrocławski) z ramienia PiS wystartuje nienależący do partii Tytus Czartoryski. PO wystawiła dotychczasowego senatora Jarosław Dudę. O miejsce w senacie będzie się tu także starać popierana przez PSL dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej.

W okręgu nr 7 (wrocławski) wystartuje popierana przez PO szefowa wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej prof. Alicja Chybicka oraz popierany przez PiS b. rektor wrocławskiej Akademii Muzycznej Marek Dyżewski. W okręgu nr 8 (tzw. "wrocławski obwarzanek") wystartuje b. prezes IPN Leon Kieres.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 1 (zgorzelecko-bolesławiecki) zarejestrowany został należący do PO prezes klubu koszykarskiego PGE Turów Zgorzelec Jan Michalski. W okręgu nr 2 (jeleniogórski) wystartuje popierany przez PO działacz opozycji w czasach PRL, b. europoseł Józef Pinior. W okręgu nr 3 (legnicko-polkowicki) zarejestrowany zostali popierany przez PO dyrektor teatru w Legnicy Jacek Głomb.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 4 (wałbrzysko-świdnicki) zarejestrowani zostali już Zbigniew Chlebowski (KWW Zbigniewa Chlebowskiego), popierany przez PO poseł Wiesław Kilian, należący do SLD wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Henryk Rataj oraz członek zarządu wrocławskiego MPK Patryk Wild z KWW Rafała Dutkiewicza.

W okręgu nr 5, obejmującym powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki, zgłoszeni zostali należący do PO senator Stanisław Jurcewicz, popierany przez SLD b. dyrektor kłodzkiego ZOZ Aleksander Niedzielski, kandydat PiS wiceburmistrz Kłodzka Henryk Urbanowski oraz należący do PSL dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Bogusław Wijatyk.(PAP)

mic/ pdo/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz