Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Dom w Boguszowie-Gorcach po wybuchu gazu - do rozbiórki

0
Podziel się

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jeszcze nie podjął decyzji, ale stan
budynku mieszkalnego w Boguszowie-Gorcach po wybuchu gazu zagraża życiu mieszkańców i kamienica
raczej zostanie rozebrana - powiedział w niedzielę starosta wałbrzyski Józef Piksa.

bEpQihIR

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jeszcze nie podjął decyzji, ale stan budynku mieszkalnego w Boguszowie-Gorcach po wybuchu gazu zagraża życiu mieszkańców i kamienica raczej zostanie rozebrana - powiedział w niedzielę starosta wałbrzyski Józef Piksa.

Jak poinformował PAP starosta, ostateczna decyzja zapadnie najpóźniej we wtorek. "Gmina zapewni wszystkim mieszkańcom tej kamienicy lokale zastępcze, choć niektóre rodziny były zadłużone i miały nakazy eksmisyjne z tego budynku" - dodał Piksa.

Starosta zaznaczył, że policyjne dochodzenie jeszcze nie zostało zakończone i nadal nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. Prawdopodobnie wybuchła butla z gazem w pomieszczeniu piwnicznym.

bEpQihIT

"Czekamy na koniec śledztwa, bo ważne będzie ustalenie, kto spowodował tę katastrofę i komu prokurator postawi zarzuty" - ocenił starosta wałbrzyski.

W Boguszowie-Gorcach (Dolnośląskie) wybuch gazu zniszczył we wtorek budynek mieszkalny przy ul. Traugutta. Poszkodowanych zostało sześć osób, w tym troje dzieci. Ewakuowano pięć rodzin.

Jak poinformował PAP dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej Romuald Białowąs, do wybuchu gazu na poziomie piwnicy doszło około godz. 21. Trzypiętrowy budynek jest poważnie uszkodzony, gdyż zawaliła się w nim klatka schodowa. Nie doszło do pożaru. "Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych, mocno poparzony został jeden mężczyzna. Troje dzieci jest w stanie lekkim" - powiedział strażak.

Najbardziej poszkodowany w wypadku mężczyzna przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Rozległe poparzenia ciała nie zagrażają jego życiu. (PAP)

bEpQihIZ

ros/ jbr/

bEpQihJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)