Notowania

wiadomości
09.06.2011 20:38

Dolnośląskie: Droga krajowa nr 8 już przejezdna

# dochodzi info. o odblokowaniu drogi #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi info. o odblokowaniu drogi #

09.06. Kłodzko (PAP) - Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 8 w Kłodzku (Dolnośląskie), gdzie w czwartek doszło do zderzenia busa, tira i samochodu osobowego. W wypadku śmierć poniosły trzy osoby, a pięć zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji we Kłodzku Wioletta Martuszewska, samochody, które blokowały przejazd, zostały usunięte i ruch obecnie odbywa się bez zakłóceń.

Do wypadku, w którym zginęły trzy osoby, doszło około godziny 11. Według policji bus, którym jechało 15 dzieci, wpadł w poślizg. "Jadący za busem tir widząc, co się dzieje, chciał ominąć wypadek i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym. Na to wszystko wjechał jeszcze drugi bus" - relacjonował wcześniej rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Dzieci zostały przewiezione na obserwację do szpitali w Kłodzku i Polanicy. Obecnie wszystkie opuściły już lecznice. W szpitalu pozostaje pięć osób, jedna jest w stanie ciężkim.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały ponad dziewięć godzin. (PAP)

pdo/ umw/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz