Notowania

wiadomości
06.05.2011 14:19

Dolnośląskie: Dworzec Wrocław Mikołajów otwarty po remoncie

Dworzec PKP Wrocław Mikołajów został w piątek otwarty po remoncie. Jego modernizacja kosztowała ponad 2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dworzec PKP Wrocław Mikołajów został w piątek otwarty po remoncie. Jego modernizacja kosztowała ponad 2 mln zł. *

"Gruntownie wyremontowano hol dworca, w którym pojawiły się nowe ławki, system nagłośnienia, a także tablice rozkładów jazdy, kasetony z informacją dla podróżnych i automaty z napojami i słodyczami" - poinformował PAP w piątek Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu.

Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetowych i własnych PKP.

"Z holu dworca dostaniemy się do wyremontowanych toalet, również tych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Znacznym ułatwieniem dla podróżnych jest nowe wyjście prowadzące z holu dworca bezpośrednio do tunelu na perony" - opowiadał Sarna. Ponadto na dworcu ustawiono całodobową kasę biletową PKP Intercity.

Kapitalny remont przeszła też elewacja budynku, która została pomalowana, odrestaurowano na niej elementy architektoniczne: gzymsy i pilastry. A na frontowej elewacji odtworzono historyczny zegar.

W budynku dworca wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz instalacje, a także wyremontowano klatkę schodową. Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano system monitoringu zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku. (PAP)

umw/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz