Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Firmy z "Invest-Parku" zainwestują 14 mln zł

0
Podziel się

Kolejne 14 milionów złotych zainwestują firmy, które działają w Wałbrzyskiej
Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Będzie to możliwe dzięki nowym zezwoleniom na
prowadzenie działalności gospodarczej, które otrzymały fabryki Electrolux oraz SACHER.

bEitJNRx

Kolejne 14 milionów złotych zainwestują firmy, które działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Będzie to możliwe dzięki nowym zezwoleniom na prowadzenie działalności gospodarczej, które otrzymały fabryki Electrolux oraz SACHER.

Jak poinformowała PAP Monika Korzewicz z departamentu komunikacji WSSE "Invest-Park", świdnicka fabryka Electrolux zamierza zainwestować w strefie około 11 mln zł. Dzięki temu zakład zostanie rozbudowany, pojawią się też nowe maszyny. Zwiększy się również zatrudnienie.

Fabryka Electrolux, zajmująca się produkcją kuchenek gazowych, gazowo - elektrycznych oraz elektrycznych zatrudnia obecnie ponad 1 tys. osób. Zamierza jednak przyjąć do pracy dodatkowo co najmniej 30 pracowników. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2016 roku.

bEitJNRz

Kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała polska rodzinna firma SACHER Obróbka Skrawaniem Metalu s.c. Lesław, Waldtraud, Piotr i Paweł Sacher. Przedsiębiorstwo od 15 lat zajmuje się obróbką mechaniczną metalu. W rozbudowę zakładu w Bolesławcu i rozszerzenie parku maszynowego przedsiębiorca zainwestuje 3 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej dwóch nowych pracowników.

"Tak jak przewidywaliśmy, pierwsze półrocze tego roku będzie obfitować w nowe projekty i zezwolenia. Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że od 1 lipca 2014 roku zmienią się zasady przyznawania pomocy publicznej. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy, że jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie" - podkreśliła cytowana w komunikacie prezes WSSE "Invest-Park" Barbara Kaśnikowska.

W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" ma zamiar wydać co najmniej 24 nowe zezwolenia. Jest to obecnie największa i najszybciej rozwijająca się strefa w Polsce, obejmująca ponad 2,2 tys. ha. Wciąż dostępnych jest ponad 860 ha gruntów inwestycyjnych w czterech województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. Do dyspozycji inwestorów jest ponad 40 lokalizacji. Firmy, które inwestują w WSSE "Invest-Park" i tworzą nowe miejsca pracy, mają prawo do ulgi w podatku dochodowym w wysokości od 40 do 70 proc. nakładów, w zależności od wielkości firmy i od regionu, w którym ona inwestuje. (PAP)

kwa/ pad/

bEitJNSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)