Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: "Miasto Dzieci" w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

0
Podziel się:

Jak działa samorząd, do czego służy bank, jak wygląda praca lekarza,
strażaka czy restauratora - tego wszystkiego mogą dowiedzieć się dzieci biorące udział w projekcie
"Miasto Dzieci", który rozpoczął się w poniedziałek w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie
Śląskiej.

Jak działa samorząd, do czego służy bank, jak wygląda praca lekarza, strażaka czy restauratora - tego wszystkiego mogą dowiedzieć się dzieci biorące udział w projekcie "Miasto Dzieci", który rozpoczął się w poniedziałek w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Szczerbińska z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (Dolnośląskie), projekt ma przybliżyć dzieciom zasady funkcjonowania samorządu, nauczyć szacunku do pracy oraz zasad życia w społeczeństwie obywatelskim.

"W projekcie biorą udział dzieci z biednych rodzin zmagających się z różnymi problemami. Dzięki tej inicjatywie chcemy im również pokazać, że przyszłość może jawić się w jaśniejszych kolorach" - tłumaczyła Szczerbińska.

W projekcie bierze udział około 200 dzieci. Zorganizowano dla nich zabawy, podczas który poznają tajniki 30 zawodów, m.in. lekarza, strażaka, pracownika banku, redaktora czy pracownika służb oczyszczania miasta.

W miasteczku utworzonym na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa obowiązuje specjalna waluta. Dzieci mogą za nią kupić wyroby, które same wcześnie zrobiły. "O poszczególnych zawodach opowiadają specjaliści w danych dziedzinach. Dzieci pracują w tych zawodach, za co dostają wynagrodzenie w walucie utworzonej na potrzeby projektu" - powiedziała Szczerbińska.

W miasteczku urzęduje wybrany przez uczestników projektu burmistrz, a zaangażowania w życie samorządowe dzieci uczą się w trakcie codziennych zebrań, na których dyskutują, jak usprawnić życie w swojej społeczności.

Projekt będzie prowadzony przez dwa tygodnie. (PAP)

pdo/ hes/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)