Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia

0
Podziel się

Wrocławskie lotnisko od niedzieli będzie oferować nowe połączenia lotnicze.
Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego przewoźnicy wznowią rejsy m.in. do Forli, Bolonii, Rzymu i
Barcelony.

bEgAMilN

Wrocławskie lotnisko od niedzieli będzie oferować nowe połączenia lotnicze. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego przewoźnicy wznowią rejsy m.in. do Forli, Bolonii, Rzymu i Barcelony.

Jak poinformowała PAP we wtorek Monika Półtorzycka-Jon z Portu Lotniczego we Wrocławiu, samoloty Wizz Air będą latały do włoskiej Forli we wtorki i soboty. Zaś węgierskie linie w sezonie letnim oferują loty do ośmiu europejskich miast m.in. do Paryża, Oslo i Londynu. "Ceny biletów zaczynają się już od 39 zł za lot w jedną stronę z bagażem podręcznym" - mówiła.

Wraz ze zmianą czasu loty wznawia także Ryanair. Przewoźnik ma w swojej ofercie połączenia do trzech hiszpańskich miast: Malagi, Barcelony i Alicante. Do końca kwietnia samoloty do Barcelony będą latały trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i niedziele. "Gdy doliczy się do tego poniedziałkowe i piątkowe rejsy do Malagi oraz połączenia do Alicante w każdą sobotę i wtorek, to okaże się, że tygodniowo wrocławskie lotnisko oferuje aż siedem lotów dla miłośników hiszpańskiego słońca" - dodała Półtorzycka-Jon.

bEgAMilP

Irlandzkie linie lotnicze uruchomią od niedzieli też połączenia do Bolonii, która znajduje się w stałej ofercie letniej. Od niedzieli do 5 maja linie będą też oferować rejsy do Rzymu. "Po ponad rocznej obecności Rzymu w rozkładzie lotów z Wrocławia przewoźnik ocenił, że potencjał połączenia nie jest satysfakcjonujący" - tłumaczył dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Jarosław Sztucki.

Już na początku maja linia SAS uruchomi połączenie Wrocław - Kopenhaga. Loty do stolicy Danii odbywać się będą cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

PLL LOT także w maju uruchamiają kolejne, tym razem poranne połączenie do Frankfurtu nad Menem. Od czerwca dostępne będzie również nowe połączenie czarterowe na dwie Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote i Fuerteventurę.

Wrocławskie lotnisko prognozuje, że w 2011 r. obsłuży ok. 1 mln 700 tys. podróżnych, czyli o prawie 50 tys. więcej niż w rekordowym do tej pory 2010 r. W ubiegłym roku port na Strachowicach miał najwyższy wśród polskich lotnisk regionalnych przyrost liczby podróżnych, na poziomie 21,2 proc. w odniesieniu do 2009 r.

bEgAMilV

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko m.in. z A4. Lotnisko oferuje regularne połączenia z ok. 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem i Oslo. W 2011 r. lotnisko powiększy się o nowy terminal.(PAP)

mic/ amac/ ura/

bEgAMimq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)