Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Nowe zezwolenia na działalność w kamiennogórskiej strefie

0
Podziel się

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. oraz Wepa Professional SA to
spółki, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Kamiennogórskiej Specjalnej
Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

bEqnAIfF

*Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. oraz Wepa Professional SA to spółki, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. *

Jak powiedziała PAP prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Iwona Krawczyk, WEPA Professional zainwestuje w Piechowicach 175 mln zł.

"Przedsiębiorstwo otrzymało zezwolenie w związku z planowanym zakupem maszyn i urządzeń, przeprowadzeniem prac budowlanych, co związane jest z rozpoczęciem produkcji papieru tissue oraz dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zdolności produkcyjnych. Docelowo Wepa ma zatrudniać 360 osób. Jest to reinwestycja tej spółki w naszej strefie" - dodała Krawczyk.

bEqnAIfH

WEPA Professional działa w podstrefie Piechowice. Jest producentem papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych. Zatrudnia blisko 350 osób.

Dwa kolejne zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze zostały przyznane zakładowi Dr. Schneider Automotive Polska, specjalizującemu się m.in. w innowacyjnych systemach wentylacyjnych. "Fabryka, w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń, zamierza zrealizować projekty inwestycyjne opiewające na kwotę ponad 176 mln zł i zatrudnić minimum 80 osób. Dzięki temu w zakładzie zatrudnionych będzie już blisko 900 osób" - podsumowała Krawczyk.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości dysponuje terenami o łącznej powierzchni ok. 367 ha na terenie miast: Jawor, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Piechowice, Lubań, Zgorzelec, Ostrów Wielkopolski oraz gmin: Dobroszyce, Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Lubawka, Nowogrodziec, Prusice i Żmigród. Nakłady inwestycyjne w strefie przekroczyły już 1 mld 847 mln zł. Dzięki działalności strefy w Kamiennej Górze stworzono blisko 5 tys. miejsc pracy. (PAP)

kwa/ pad/

bEqnAIgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)