Notowania

wiadomości
28.10.2012 07:28

Dolnośląskie: Nowy rozkład lotów na wrocławskim lotnisku

Wraz ze zmianą czasu we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika zmienił się rozkład lotów. W sezonie zimowym pasażerowie będą mogli latać na 28. kierunków regularnych i 5. czarterowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wraz ze zmianą czasu we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika zmienił się rozkład lotów. W sezonie zimowym pasażerowie będą mogli latać na 28. kierunków regularnych i 5. czarterowych.

Wśród regularnych połączeń aż 21 kierunków oferowanych jest przez przewoźników niskokosztowych, linie Wizzair i Ryanair. Władze lotniska zapewniają, że mimo zniknięcia z rozkładu typowo letnich ofert sezonowych, nadal będzie się można wybrać do ciepłych o tej porze roku Mediolanu i Bolonii.

"Samolotami obu przewoźników niskokosztowych polecimy także do takich miast jak Londyn, Paryż, Oslo czy Cork. Fakt istnienia bezpośredniej konkurencji na tych kierunkach gwarantuje pasażerom utrzymanie korzystnych cen biletów" - podkreślił prezes lotniska Dariusz Kuś.

W nowym sezonie, każdego tygodnia, Ryanair będzie realizował 40 operacji lotniczych, o 6 więcej niż przed rokiem. "To już dzisiaj pozwala przewidywać ok. 20 proc. wzrost w tym sektorze ruchu. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie podróżnych wylotami z Wrocławia, szerokość i urozmaicenie oferty, wzrosty mogą być jeszcze większe" - zaznaczył dyrektor ds. sprzedaży i marketingu lotniska Jarosław Sztucki.

Wśród lotów czarterowych znalazły się hiszpańskie wyspy Lanzarote i Fuerteventura, egipskie miejscowości Hurghada i Sharm El Sheik oraz - po raz pierwszy - turecki Erzurum, który będzie dostępny od 13 grudnia. W nowym sezonie liczbę lotów do Warszawy zwiększa także LOT.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.(PAP)

mic/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz