Notowania

gaz
05.02.2010 08:16

Dolnośląskie: Płonie gaz na stacji benzynowej

# dochodzą szczegółowe informacje #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą szczegółowe informacje #

05.02. Wrocław (PAP) - Kilka godzin może potrwać akcja gaśnicza na stacji benzynowej w Kątach Wrocławskich (Dolnośląskie), gdzie zapalił się gaz wydostający się z zaworu zbiornika, znajdującego się pod ziemią. Służby ewakuowały z pobliskich domów ok. 150 osób.

Na miejscu jest jedenaście zastępów straży pożarnej, które kurtynami wody zabezpieczają zbiornik przed wybuchem i rozprzestrzenieniem się pożaru na inne zbiorniki z paliwem, znajdujące się na stacji. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa, strażacy próbowali bezskutecznie uszczelnić zbiornik z gazem.

Według informacji Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej we Wrocławiu z zaworu wydobywa się ok. 10-metrowy płomień. Strażacy prawdopodobnie będą zabezpieczać zbiornik, dopóki gaz się nie wypali. Zbiornik ma pojemność 6,6 tys. litrów, nie był jednak w całości wypełniony gazem.

"Zabezpieczono teren na przestrzeni jednego kilometra, ewakuowano ok. 150 osób" - powiedział Gielsa. Służby zamknęły pobliską drogę oraz stację kolejową. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Wrocław - Jelenia Góra.(PAP)

pdo/ itm/ mow/

Tagi: gaz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz