Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Po opadach śniegu część dróg nieprzejezdna

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o kolejnych utrudnieniach
#

bEgpsLOZ

# dochodzi informacja o kolejnych utrudnieniach #

28.01. Wrocław (PAP) - Na spore utrudnienia muszą się przygotować kierowcy, którzy w czwartek podróżują po dolnośląskich drogach. Z powodu obfitych opadów śniegu warunki na głównych trasach są bardzo trudne, dochodzi do wypadków i kolizji, wiele dróg lokalnych jest całkowicie nieprzejezdnych.

Jak poinformował PAP dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do zderzenia czterech aut doszło na autostradzie A-4 w okolicy Strzelina. Trasa została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Ruch w kierunku Wrocławia zablokowany został także na 188. km trasy, po tym jak ciągnik siodłowy z naczepą uderzył w bariery energochłonne. Podobna sytuacja ma miejsce między zjazdem na Koskowice a Legnicą. W tym miejscu przejazd blokuje stojąca w poprzek drogi ciężarówka. Ruch w kierunku Legnicy odbywa się pasem awaryjnym, utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać ok. dwóch godzin.

bEgpsLPb

Do wypadku doszło także na drodze A 18 Olszyna - Wrocław. Na pasie w kierunku Wrocławia na odcinku pomiędzy 83. a 86. km doszło do zderzenia kilku aut ciężarowych. "Nikt nie odniósł obrażeń, ale przejazd jest zablokowany z uwagi na śliską nawierzchnię drogi i stojące w poprzek pasa pojazdy" - dodał dyżurny.

Problemy z przejazdem występują także na drodze krajowej nr 35 Bielany Wrocławskie - Wałbrzych w okolicy miejscowości Słotwina, gdzie samochód ciężarowy wjechał do rowu, ale częściowo wystaje na jezdnię. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Wciąż zablokowana jest droga wojewódzka nr 390 pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem oraz trasa 395 na odcinku Biały Kościół - Kazanów. Trasa została zablokowana z uwagi na usuwanie pojazdów stojących na drodze w zaspach, które utworzyły się z powodu silnego wiatru. "Inne drogi są niestety zaśnieżone i dlatego nie można wyznaczyć objazdów" - powiedział policjant.

O wiele wolniej jeździ się także we Wrocławiu. Rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur podkreśliła, że od środowego wieczora na ulicach miasta pracuje 35 pługów, a także pojazdy awaryjne. "Mimo to na ulicach zalega błoto pośniegowe i ruch odbywa się wolniej niż zazwyczaj. Nie ma jednak zablokowanych ulic" - dodała.

bEgpsLPh

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do trudnych warunków, jakie obecnie panują na drogach. (PAP)

mic/ abr/ gma/

bEgpsLPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)