Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Po opadach śniegu część dróg nieprzejezdna

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o poprawie sytuacji na drogach
#

bEgtZxmJ

# dochodzi informacja o poprawie sytuacji na drogach #

28.01. Wrocław (PAP) - Po nocnych opadach śniegu powoli poprawia się sytuacja na dolnośląskich drogach. Warunki na głównych trasach nadal są trudne, jednak część tras, na których występowały utrudnienia, jest już przejezdna.

Jak poinformował PAP oficer dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, usunięto utrudnienia na autostradzie A-4 w okolicy Strzelina. Utrudnienia występowały tam w dwóch miejscach - na 178. km, gdzie rano doszło do kolizji czterech pojazdów, i na 188. km, gdzie ciągnik siodłowy uderzył w barierę energochłonną.

bEgtZxmL

Z utrudnieniami muszą się nadal liczyć kierowcy, którzy podróżują A4 z Wrocławia do Legnicy. Na 94. km ruch utrudnia ciężarówka, która stanęła w poprzek drogi. Utrudnienia mogą również występować na drodze A18, gdzie na pasie w kierunku Wrocławia, na odcinku pomiędzy 83. a 86. km, doszło do zderzenia kilku aut ciężarowych.

Zablokowana jest też droga krajowa nr 3 na odcinku od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Trasę blokują tiry, które ze względu na złe warunki atmosferyczne nie mogą pokonać wzniesień.

Przejezdne są już drogi wojewódzkie nr 390 pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem oraz nr 395 na odcinku Biały Kościół - Kazanów. Drogi były zablokowane na czas usuwania pojazdów stojących na jezdni w zaspach, które utworzyły się z powodu silnego wiatru.

O wiele wolniej od rana jeździ się we Wrocławiu. Rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur podkreśliła, że od środowego wieczora na ulicach miasta pracuje 35 pługów, a także pojazdy awaryjne. "Mimo to na ulicach zalega błoto pośniegowe i ruch odbywa się wolniej niż zazwyczaj. Nie ma jednak zablokowanych ulic" - dodała.

bEgtZxmR

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do trudnych warunków, jakie obecnie panują na drogach. (PAP)

pdo/ mic/ abr/ gma/

bEgtZxnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)