Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach wzdłuż Odry

0
Podziel się

Pogotowie przeciwpowodziowe w dolinie Odry ogłosił w poniedziałek po
południu wojewoda dolnośląski; obowiązuje ono w powiatach: oławskim, wrocławskim, trzebnickim,
średzkim, wołowskim, legnickim, lubińskim, górowskim, głogowskim i mieście Wrocław.

bEiMaIwl

Pogotowie przeciwpowodziowe w dolinie Odry ogłosił w poniedziałek po południu wojewoda dolnośląski; obowiązuje ono w powiatach: oławskim, wrocławskim, trzebnickim, średzkim, wołowskim, legnickim, lubińskim, górowskim, głogowskim i mieście Wrocław.

Jak poinformowano PAP w poniedziałek w sztabie kryzysowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, obecnie w dolinie Odry na terenie Dolnego śląska nie ma zagrożenia powodziowego, ale trudna sytuacja w woj. opolskim może doprowadzić do wzrostu poziomu wody w Odrze również w tym regionie.

"Obecnie nie ma zagrożenia w naszym województwie, ale wody w Odrze może zacząć przybywać 19 i 20 maja. Fala kulminacyjna może przejść przez nasz region w sobotę i niedzielę. Obecnie jednak trudno powiedzieć, jak wysoka będzie i czy będzie stanowić duże zagrożenie" - powiedział PAP dyżurny w sztabie kryzysowym.

bEiMaIwn

Z kolei wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że obecnie większym zagrożeniem jest wzrost poziomu wody w Odrze niż rzekach górskich w Kotlinie Kłodzkiej czy Jeleniogórskiej.

"To nie znaczy, że nie monitorujemy i tam sytuacji, ale obecnie w tamtych rejonach woda w rzekach nie występuje z koryt. Także dlatego, że zapowiadane intensywne opady deszczu ominęły nieco nasz region" - zaznaczył wojewoda. (PAP)

umw/ itm/ gma/

bEiMaIwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)