Notowania

grupa
04.11.2008 13:16

Dolnośląskie: Policja rozbiła grupę zajmującą się praniem pieniędzy

Dolnośląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się podrabianiem paliwa i praniem pieniędzy pochodzących z handlu nim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dolnośląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się podrabianiem paliwa i praniem pieniędzy pochodzących z handlu nim. *

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, policjanci wspierani przez antyterrorystów zatrzymali 9 osób: 6 mężczyzn i 3 kobiety w wieku 20-69 lat z woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego i śląskiego. Według policji, są wśród nich organizatorzy całego procederu.

"Sprawcy przekształcali olej opałowy na napędowy lub odbarwiali paliwo rolnicze i sprzedawali jako olej napędowy. Tak podrobione paliwo trafiało do sprzedaży bądź na stacje należące do zatrzymanych, bądź do indywidualnych odbiorców. Później prali pieniądze pochodzące z takiego handlu" - mówił Petrykowski.

Ponadto policjanci zabezpieczyli ok. 30 tys. litrów podrobionego paliwa, ukrytego w specjalnych zbiornikach obok należącej do zatrzymanych stacji paliw.(PAP)

umw/ wkr/ mhr/

Tagi: grupa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz