Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Referendum ws. odwołania burmistrz Głuszycy

0
Podziel się

W niedzielę w gminie Głuszyca (Dolnośląskie) rozpoczęło się referendum w
sprawie odwołania burmistrz Alicji Ogorzelec. Głosowania było konieczne, bo burmistrz nie otrzymała
absolutorium za wykonanie budżetu. To już drugie referendum o odwołanie Ogorzelec w ciągu dwóch
lat.

bEpQxcBh

W niedzielę w gminie Głuszyca (Dolnośląskie) rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania burmistrz Alicji Ogorzelec. Głosowania było konieczne, bo burmistrz nie otrzymała absolutorium za wykonanie budżetu. To już drugie referendum o odwołanie Ogorzelec w ciągu dwóch lat.

Jak powiedziała PAP w niedzielę dyrektor biura komisarza wyborczego w Wałbrzychu Emilia Dorsz, wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie; nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Głosowanie potrwa do godz. 21; w tym czasie obowiązuje cisza wyborcza.

bEpQxcBj

Pracujące przy wyborach osoby mogą nie otrzymać przewidzianych za to diet, ponieważ radni nie przegłosowali zmian w budżecie, które umożliwiłyby ich wypłatę. "Pierwszy raz zdarza się na naszym terenie taka sytuacja, że Rada nie podjęła decyzji o zmianach w budżecie w celu wypłaty diet tym osobom, które przeprowadzają referendum" - poinformowała Dorsz.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Pieroń przypomniał, że radni o przeprowadzeniu referendum zdecydowali w sierpniu. "Jedenastu radnych było za przeprowadzeniem referendum, a trzech głosowało przeciw. Mieliśmy obowiązek przygotować uchwałę w sprawie referendum, ponieważ komisarz wyborczy skierował do nas zapytanie, czy zajmiemy się tą kwestią, skoro burmistrz nie otrzymała absolutorium" - dodał Pieroń.

To już drugie referendum o odwołanie burmistrz Alicji Ogorzelec podczas obecnej kadencji, ponieważ burmistrz nie otrzymała absolutorium również za budżet roku 2011.(PAP)

ros/ woj/

bEpQxcBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)