Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Rozpoczyna się XXVII Legnickie Conversatorium Organowe

0
Podziel się

Muzyka organowa, taniec współczesny i elektroniczne sample to część
rozpoczynającego się dzisiaj XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego.

bEqadead

Muzyka organowa, taniec współczesny i elektroniczne sample to część rozpoczynającego się dzisiaj XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego.

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek koncertem inauguracyjnym pt."Muzyka i Taniec" w Kościele Ewangelickim Marii Panny w Legnicy.

Jak powiedział dyrektor artystyczny Legnickiego Conversatorium Organowego Michał Sławecki, jest to festiwal nie tylko dla koneserów. "Zawsze staraliśmy się łączyć tradycję z nowoczesnością, klasyczne podejście z wizją muzyki awangardowej, postrzeganie świata dźwięków przez pryzmat twórczy, ale zakorzeniony w rodzimej polskiej tradycji. Tegoroczna edycja pod tym względem z pewnością nie zawiedzie" - uważa Sławecki.

bEqadeaf

W programie znalazły się m.in. koncerty kameralne, konkurs improwizacji organowej dla uczniów szkół średnich i studentów oraz specjalne wykłady dotyczące tego typu instrumentów i ich historii. Podczas koncertów organy zabrzmią nie tylko solo, lecz także towarzyszyć im będzie śpiew, perkusja, saksofon, chór, a nawet muzyka elektroniczna i efekty multimedialne.

Jak twierdzi zastępca dyrektora Legnickiego Centrum Kultury Marcin Andrzejewski, tysiące młodych ludzi jeżdżą co roku na Off Festival do Katowic czy na Sacrum Profanum do Krakowa. Tymczasem dokładnie takie samo podejście do muzyki prezentuje Legnickie Conversatorium Organowe. To spojrzenie wychodzące poza stereotypy. Tegoroczna edycja festiwalu ma to podkreślić w sposób wyjątkowy" dodaje Andrzejewski.

Poszczególne wydarzenia festiwalu będą się odbywać przede wszystkim w Kościele Ewangelickim Marii Panny w Legnicy, ale również w Katedrze Legnickiej, kościele św. Jana, kościele św. Jacka oraz w kościele św. Trójcy. Wstęp na wszystkie wydarzenia Conversatorium jest wolny. (PAP)

kwa/ abe/

bEqadeaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)