Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Szpital w Bogatyni prosi pilnie o agregat o mocy 160 kVA

0
Podziel się

Szpital Gminny w Bogatyni (Dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub
nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".

bEiFfYdh

Szpital Gminny w Bogatyni (Dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".

"Zwracamy się pilnie do osób i instytucji, a w szczególności firm produkujących systemy zasilania awaryjnego - mogących nieodpłatnie przekazać na rzecz Szpitala Gminnego w Bogatyni agregat prądotwórczy o mocy ciągłej 160 kVA" - czytamy w apelu przesłanym PAP przez gminne centrum zarządzania kryzysowego w Bogatyni.

Z powodu intensywnych opadów deszczu jakie przechodzą nad Dolnym Śląskiem w Bogatyni wiele domostw zostało bez prądu. Rano prądu nie miało ok. 4 tys. odbiorców. W nocy z piątku na sobotę ulewy doprowadziły do awarii dwie duże sieci. Jedną z nich udało się zlokalizować szybko i naprawić. Z drogą awarią jest większy problem.

bEiFfYdj

Problemy z prądem ma również tamtejszy szpital. "Szpital miał awaryjne zasilanie, ale ono - niestety - też padło. A z powodu ulew wciąż mamy przerwy w dostawie prądu. Szpital nie może sobie pozwolić na takie przerwy stąd nasz apel" - powiedział PAP w sobotę z-ca burmistrza Bogatyni Jerzy Stachyra. Dodał, że agregat pozwoli na normalne funkcjonowanie szpitala. Zaznaczył, że ważne są parametry agregatu. W tej sprawie należy się kontaktować z z-cą dyrektora ds. medycznych, lek. med. Magdaleną Załucką-Seweryn (+4875 7732031).

Stachyra przypomniał też, że do Bogatyni można się dostać jedynie przez Czechy, auta do 3,5 tony oraz przez Niemcy, bez ograniczeń tonażowych. "Nie wiem, ile waży taki agregat, więc na wszelki wypadek przypominam, jak można dojechać do Bogatyni" - mówił z-ca burmistrza. (PAP)

umw/ mag/

bEiFfYdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)