Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Trzy oferty na modernizację dworca w Brzegu

0
Podziel się

Trzy oferty zostały złożone w przetargu na modernizację dworca kolejowego w
Brzegu (Dolnośląskie). Obiekt ma zostać wyremontowany do końca 2011 r.

bEiXxGER

Trzy oferty zostały złożone w przetargu na modernizację dworca kolejowego w Brzegu (Dolnośląskie). Obiekt ma zostać wyremontowany do końca 2011 r.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić na przełomie sierpnia i września.

Prace remontowe na dworcu obejmą m.in. hol obiektu oraz przestrzeń przy kasach biletowych. "Te pomieszczenia zostaną pomalowane i zabezpieczone przed dewastacją powłoką antygraffiti. Oprócz tego wymieniona zostanie posadzka" - tłumaczył Sarna.

bEiXxGET

Zmodernizowane zostaną również kasy biletowe, pomieszczenia handlowe oraz toalety i klatki schodowe. "W budynku wymianie ulegną instalacje, a także stolarka okienna i drzwiowa. Ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych będzie podjazd ulokowany przy wejściu głównym do budynku" - dodał rzecznik.

Wyremontowana zostanie także elewacja budynku, której zniszczone i uszkodzone detale zostaną odtworzone. Z okien dworca mają zniknąć kraty, a nad wejściem pojawi się przeszklony dach. Prace zaplanowano również na placu przydworcowym. Pojawi się tam 27 miejsc parkingowych. Zostanie również na nowo ułożona kostka granitowa.

Dworzec w Brzegu jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków. Obecny dworzec jest drugim obiektem tego typu w Brzegu. Pierwszy wybudowano w 1841 r. na potrzeby tzw. "kolei górnośląskiej". Pierwszy pociąg wjechał na stację w Brzegu w czerwcu 1842 r. Uroczyste otwarcie linii z Wrocławia do Brzegu nastąpiło na początku sierpnia 1842 roku.

Obecny zabytkowy dworzec wybudowano w innym miejscu niż pierwszy. Powstał on w latach 1869-70. (PAP)

bEiXxGEZ

pdo/ bos/

bEiXxGFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)