Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Uchylenie aresztu wobec policjanta podejrzanego o współpracę z przestępcami

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Legnicy uchylił tymczasowy
areszt wobec policjanta podejrzanego o współpracę z przestępcami.
Areszt wobec funkcjonariusza i pozostałych trzech osób, z którymi
miał dopuścić się czynów karalnych, uchylono w wyniku zażalenia
ich obrońców - poinformował w czwartek PAP rzecznik legnickiego
sądu Paweł Pratkowiecki.

bFgoKOtN

Sąd Okręgowy w Legnicy uchylił tymczasowy areszt wobec policjanta podejrzanego o współpracę z przestępcami. Areszt wobec funkcjonariusza i pozostałych trzech osób, z którymi miał dopuścić się czynów karalnych, uchylono w wyniku zażalenia ich obrońców - poinformował w czwartek PAP rzecznik legnickiego sądu Paweł Pratkowiecki.

"Sąd wyższej instancji, do którego wniesiono zażalenie, stwierdził, że w sprawie istnieją podstawy, aby podejrzewać, że cała czwórka dopuściła się zarzucanych im czynów, jednak, nie ma obawy mataczenia przez nich, a tym samym areszt nie jest konieczny" - uzasadnił sędzia.

Śledztwo własne w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

bFgoKOtP

Policjanta Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 7 marca funkcjonariusze biura spraw wewnętrznych przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty, w tym paserstwa, wymuszenia okupu oraz ukrywania dokumentów służbowych. 10 marca sąd rejonowy zastosował wobec niego i trzech innych osób tymczasowe areszty.

Policjantowi zarzucono m.in., że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, ukrywał auto pochodzące z przestępstwa oraz, że żądał korzyści majątkowej za zwrot innego skradzionego samochodu. Zarzuca mu się ponadto ukrywanie dokumentów służbowych.

Jak powiedział w czwartek PAP rzecznik lubińskiej policji Krzysztof Olszowiak, do czasu wyjaśnienia sprawy podejrzany funkcjonariusz jest zawieszony w czynnościach. (PAP)

msj/ bno/

bFgoKOuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)