Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: W Bogatyni po powodzi 32 budynki do rozbiórki

0
Podziel się:

W Bogatyni po powodzi inspektorzy nadzoru budowlanego zakwalifikowali do
rozbiórki 32 budynki, głównie jednorodzinne. Nadzór skontrolował w sumie 77 budynków - 66 w
Bogatyni i 11 w Zgorzelcu. Prądu nadal nie ma w 150 gospodarstwach na terenie gminy Bogatynia.

W Bogatyni po powodzi inspektorzy nadzoru budowlanego zakwalifikowali do rozbiórki 32 budynki, głównie jednorodzinne. Nadzór skontrolował w sumie 77 budynków - 66 w Bogatyni i 11 w Zgorzelcu. Prądu nadal nie ma w 150 gospodarstwach na terenie gminy Bogatynia.

Jak poinformował dziennikarzy w środę wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, inspektorzy, którzy pracują w Bogatyni od niedzieli, sukcesywnie kontrolują budynki, które ucierpiały w czasie powodzi. Kwalifikują, które są do rozbiórki, które do gruntownego remontu lub częściowej odbudowy, a które mają nienaruszoną konstrukcję i po oczyszczeniu można w nich zamieszkać.

Niektórzy mieszkańcy Bogatyni nie zgadzają się z decyzją inspektora o wyburzeniu ich domu.

W związku z trudną sytuacją w Bogatyni Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało się na udzielenie dodatkowej pomocy w postaci dopłat do wynajmu mieszkania lub kontenera. Poszkodowani mają dostawać tysiąc zł miesięcznie do czasu powrotu do własnego mieszkania czy domu.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu poinformował, że oprócz kontroli budynków w miejscowościach dotkniętych powodzią, inspektorzy skontrolowali też drogę wojewódzką nr 352 Bogatynia - Zgorzelec. Zdecydowali, że droga wymaga odbudowy. (PAP)

umw/ abr/ jra/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)