Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 15:10

Dolnośląskie: W kwietniu 2. edycja Festiwalu Teatru Nie-Złego

Dziewięć spektakli teatrów z Warszawy, Supraśla, Wrocławia i Lublina znalazło się w programie 2. edycji Festiwalu Teatru Nie-Złego, który rozpocznie się w kwietniu w Legnicy (Dolnośląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziewięć spektakli teatrów z Warszawy, Supraśla, Wrocławia i Lublina znalazło się w programie 2. edycji Festiwalu Teatru Nie-Złego, który rozpocznie się w kwietniu w Legnicy (Dolnośląskie).

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu z legnickiego Teatru Modrzejewskiej oraz Fundacji Teatr Nie-Taki, legnicki festiwal ma być alternatywą dla dużych imprez teatralnych i prezentować ambitny teatr pozostający poza głównym nurtem.

"Chcemy pokazywać spektakle niemieszczące się w głównym nurcie teatru. Są to propozycje oryginalne, a każdy z teatrów, które zapraszamy na festiwal, ma swój własny świat artystyczny" - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor artystyczna festiwalu, Katarzyna Knychalska.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w tym roku ulegnie zmianie formuła festiwalu. Zamiast czterech dni festiwalowych, będą cztery weekendy. "Pierwszy w kwietniu, a kolejne w czerwcu, wrześniu i listopadzie" - poinformowała Knychalska.

Festiwal rozpocznie się 21 kwietnia pokazem spektaklu warszawskiego Teatru na Woli "Nasza klasa" w reż. Ondreja Spisaka. Teatr zaprezentuje również "Koziołka Matołka" - przedstawienie w reżyserii Spisaka skierowane do młodszej publiczności.

Podczas czerwcowego weekendu będzie można zobaczyć dwa spektakle Teatru Wierszalin z Supraśla, zaś podczas wrześniowego - tryptyk "Ewangelie dzieciństwa" wrocławskiego Teatru ZAR. Festiwal zakończą w listopadzie dwa przedstawienia Teatru Provisorium z Lublina.

"W każdy z tych weekendów będą prezentowane spektakle jednego z zaproszonych na festiwal teatrów. Dzięki temu chcemy w szerszym kontekście pokazać twórczość tych zespołów" - tłumaczyła Knychalska.

Przedstawieniom mają towarzyszyć spotkania z twórcami teatru oraz koncerty i warsztaty.(PAP)

pdo/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz