Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: W Wałbrzychu otwarto nową fabrykę firmy Ronal Polska

0
Podziel się:

Ponad 500 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki producenta felg
aluminiowych firmy Ronal Polska, którą w piątek otwarto w Wałbrzychu (Dolnośląskie). W nowym
zakładzie zatrudnienie znalazło 480 osób.

bEEeOaQB

Ponad 500 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki producenta felg aluminiowych firmy Ronal Polska, którą w piątek otwarto w Wałbrzychu (Dolnośląskie). W nowym zakładzie zatrudnienie znalazło 480 osób.

Jak powiedział PAP prezes zarządu Ronal Polska Krzysztof Brosig, pierwsza felga w nowej fabryce została wyprodukowana w maju ubiegłego roku, jednak dopiero na początku roku fabryka osiągnęła pełne moce produkcyjne.

"Obecnie w fabryce pracuje 480 osób i taki poziom zatrudnienia chcemy utrzymać" - powiedział prezes. W nowym zakładzie będzie produkowanych niemal 2 mln felg rocznie. "Prawie cała produkcja jest eksportowana. Felgi trafiają do największych koncernów samochodowych. Naszymi odbiorcami są m.in. mercedes, volkswagen, bmw czy fiat" - mówił Brosig.

bEEeOaQD

To trzecia fabryka koncernu Ronal w Polsce i druga w Wałbrzychu. Największy zakład tej firmy działa w Jelczu-Laskowicach (Dolnośląskie). "Fabryka w Jelczu-Laskowicach jest największą fabryką koncernu Ronal. Produkuje 3 mln felg rocznie i zatrudnia 750 pracowników" - mówił prezes.

Ronal to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji kół z metali lekkich. Swoje fabryki ma m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Szwajcarii czy Meksyku. Firma jest największym producentem felg aluminiowych w Europie i drugim w świecie.

Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Nowa fabryka sąsiaduje z innymi fabrykami z branży motoryzacyjnej. Łącznie firmy z tej branży zainwestowały na terenie WSSE 4,5 mld zł, dając zatrudnienie prawie 8 tys. osób. "Branża motoryzacyjna to jedna z trzech dominujących, najliczniej reprezentowanych branż w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej" - wyjaśniła Barbara Kaśnikowska, prezes "INVEST-PARKU", spółki zarządzającej WSSE.(PAP)

pdo/ je/

bEEeOaRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)