Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Wałbrzyszanie głosowali na projekty budżetu partycypacyjnego

0
Podziel się

Rozbudowa Hospicjum Stacjonarnego to przedsięwzięcie, który zdobyło
największe poparcie podczas głosowania na projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego.
W głosowaniu wzięło udział ponad 22 proc. mieszkańców miasta.

bEpDlNyt

Rozbudowa Hospicjum Stacjonarnego to przedsięwzięcie, który zdobyło największe poparcie podczas głosowania na projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W głosowaniu wzięło udział ponad 22 proc. mieszkańców miasta.

Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny na 2014 rok przewiduje 2,2 mln zł na projekty lokalne oraz 1,8 mln zł na przedsięwzięcia ogólnomiejskie. O jego dokładnym przeznaczeniu zdecydowali sami mieszkańcy, oddając swoje głosy na poszczególne projekty od 14 do 28 października 2013 r.

Jak powiedziała w środę PAP koordynatorka Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego Anna Żabska, na zwycięski projekt ogólnomiejski pod hasłem "Rozbudowa Hospicjum Stacjonarnego, podniesienie jakości opieki nad chorymi i ich Rodzinami" głosowało blisko 4 tys. mieszkańców miasta. Koszt realizacji to 1,45 mln zł.

bEpDlNyv

Wałbrzyszanie głosowali również na projekty dotyczące poszczególnych dzielnic miasta. Wśród tych przedsięwzięć do realizacji wybrano m.in. urządzenie placów zabaw dla dzieci, centrum spotkań mieszkańców, ścieżki zdrowia, budowę parkingu, boiska sportowego, zagospodarowanie terenów zielonych oraz odnowienie schodów. Projekty, które otrzymały najwięcej głosów, zostaną wpisane do budżetu miasta na 2014r.

"Na zwycięskie przedsięwzięcia będą wkrótce rozpisane przetargi. Jeśli okaże się, że zostaną jeszcze oszczędności, to pieniądze te przeznaczymy na projekty rezerwowe, które również zdobyły dużo głosów mieszkańców" - twierdzi Żabska.

Wałbrzyszanie złożyli w sumie 120 projektów w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego - 84 lokalne i 36 ogólnomiejskich. Każdy mieszkaniec Wałbrzycha, który ukończył 16 lat, mógł oddać swój głos na 3 projekty lokalne i 3 ogólnomiejskie.

Aby było sprawiedliwie, każda z dzielnic otrzymała na swoje projekty część pieniędzy proporcjonalną do liczby jej mieszkańców. Dzięki temu w każdej z jedenastu dzielnic Wałbrzycha zostanie zrealizowany projekt, który jest najbardziej potrzebny ludziom - stwierdziła Żabska. To już drugi projekt Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W ubiegłym roku mieszkańcy przeznaczyli na ten cel 3 mln zł. (PAP)

bEpDlNyB

kwa/ je/ as/

bEpDlNyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)