Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Zarzut spowodowania wypadku dla kierowcy tira

0
Podziel się

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał w środę
51-letni kierowca tira Marek A. z Wielkopolski. Do wypadku doszło na trasie Trzebnica-Oborniki
Śląskie (Dolnośląskie). Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

bDouLXRx

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał w środę 51-letni kierowca tira Marek A. z Wielkopolski. Do wypadku doszło na trasie Trzebnica-Oborniki Śląskie (Dolnośląskie). Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w środę szef Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy Leszek Wojtyła, mężczyzna usłyszał zarzut i prokuratura będzie wnioskować o jego aresztowanie na trzy miesiące.

Dodał, że mężczyzna feralnego dnia był trzeźwy, ale złamał kilka przepisów ruchu drogowego. "Wyprzedzał na linii ciągłej i pod górkę, a do tego przekroczył prędkość. Na tym odcinku dozwolona prędkość wynosi 40 km na godzinę" - powiedział Wojtyła.

bDouLXRz

Do wypadku doszło w poniedziałek na odcinku drogi wojewódzkiej 340 Trzebnica-Oborniki Śląskie. Kierowca tira wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i zderzył się z osobową hondą, którą jechała ciężarna kobieta. Mimo szybkiej interwencji lekarskiej, przetransportowaniu kobiety śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala - nie udało się uratować ani ciężarnej, ani jej dziecka. (PAP)

umw/ bno/

bDouLXSa
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)