Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zarzuty
19.02.2006 16:29

Dolnośląskie: Zarzuty dla uczestników buntu w schronisku dla nieletnich

19.2.Wrocław (PAP) - Świdnicka prokuratura rejonowa postawiła zarzuty czterem uczestnikom buntu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w schronisku dla nieletnich w Świdnicy - poinformowała PAP w niedzielę Katarzyna Czepil z policji w Świdnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*19.2.Wrocław (PAP) - Świdnicka prokuratura rejonowa postawiła zarzuty czterem uczestnikom buntu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w schronisku dla nieletnich w Świdnicy - poinformowała PAP w niedzielę Katarzyna Czepil z policji w Świdnicy. *

Zarzuty m.in. pobicia wychowawcy, spowodowania pożaru i zniszczenia mienia postawiono dorosłym uczestnikom protestu. Sąd Rejonowy w Świdnicy zdecydował też o przedłużeniu do 72 godzin tymczasowego zatrzymania 10 wychowanków schroniska.

Bunt wybuchł po tym, jak jeden z wychowawców udaremnił próbę ucieczki kilku wychowanków schroniska. Wtedy 21 młodych ludzi zabarykadowało się na korytarzu budynku schroniska i wznieciło pożar. Po kilkugodzinnych negocjacjach odstąpili od protestu i zostali wyprowadzeni, pożar ugasiła straż pożarna. 11 nieletnich uczestników buntu zostało przewiezionych do policyjnych Izb Dziecka we Wrocławiu i Wałbrzychu. 10 dorosłych trafiło do Izby Zatrzymań w Świdnicy. (PAP)

jur/ mw/

Tagi: zarzuty, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz